در دندانپزشکی یک روش برای ترمیم موضعی ، زیبایی ، تغییر رنگ دندان ها وجود دارد که کامپوزیت دندان نام دارد. این روش درمانی لایه ای از مواد هم رنگ دندان های طبیعی می باشد که بر روی دندان ها قرار می گیرد. کلینیک مهرویلا یکی بهترین کلینیک ها در دندانپزشکی کرج است ، که شما عزیزان می توانید با خاطری آسوده به کلینیک ، مراجعه نموده و از به روز ترین خدمات دندانپزشکی بهره مند شوید.

 

کامپوزیت دندان در کرج - کلینیک مهرویلا

 

مزایای انجام روکش دندان

در طی دو دهه اخیر علم دندانپزشکی تغییرات بسیاری داشته که موجب پیشرفت آن شده است به گونه ای که امروزه با استفاده از کامپوزیت دندان می توان هم دندان ها را درمان کرد و هم لبخندی زیبا برای بیماران به وجود آورد. این روش برای داشتن لبخندی زیبا کاملا بی ضرر می باشد و می تواند طرح لبخندی منحصر به فرد برای شما عزیزان به ارمغان آورد.

در حقیقت ماجرا ، کامپوزیت ها ترکیبات خمیری مانندی هستند که به وسیله تابش نور آن هم در طول موجی خاص ، سفت و سخت می شوند. پس از انجام تابش نور و سفت شدن کامپوزیت ، از پولیش برای ایجاد شکلی مناسب در دندان ها استفاده می شود تا بیمار پس از برطرف شدن ماده بیحسی ، ناراحتی در این ناحیه احساس نکند.

یک مزیت بسیار مهم کامپوزیت کردن دندان ها این می باشد که برای قرار گیری بر روی دندان ها ، هیچ گونه آسیب و تراشی بر روی آن ها ایجاد نمی کند و در نهایت لبخندی دلنشین برای افراد به وجود می آورد.

مراحل کامپوزیت دندان

امروزه زیبا کردن دندان ها بسیار مورد توجه و علاقه عموم قرار گرفته ، زیرا زیبایى دندان ها نقش بسیار مهمى در بهبود ظاهر و افزایش حس اعتماد بنفس افراد دارد. یکى از روش هاى درمانى دندانپزشکى در بهترین کلینیک دندانپزشکی مهرویلا کرج که موجب زیباسازى دندان ها و اصلاح طرح لبخند می شود ، کامپوزیت نام دارد. همانطور که در مقالات پیشین نیز ذکر کردیم در این روش بعد از تمیز کردن و آماده سازى سطح دندان ها ، ماده خمیرى کامپوزیت بر روى سطح بیرونى دندان ها قرار داده می شود، سپس توسط نور مخصوصى سخت و به دندان چسبانده مى شوند. این لایه به طور دائمى بر روی دندان ها قرار می گیرد اما بیمارانی که برای انجام این درمان دندانپزشکی مراجعه می کنند باید توجه داشته باشند که با رعایت نکاتی که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت می توانند برای همیشه با استفاده از کامپوزیت دندان لبخندی جذاب و دلنشین داشته باشند. در انتهاى کار لایه نازک کامپوزیت بر روى سطح دندان ها پالیش و صیقلى مى شوند. از آنجایی که لایه کامپوزیت ونیر بسیار نازک است ، براى جبران ضخامت آن لزومى به تراش دندان ها نیست که همین موضوع یکی از مزایای کامپوزیت کردن دندان به حساب می آید.

 

کامپوزیت دندان در کرج - کلینیک مهرویلا

 

چه افرادی کاندید مناسبی برای کامپوزیت نیستند؟

اگر بخواهیم با توجه به تحقیقات انجام شده و آمار به دست آمده به این سوال پاسخ دهیم باید بگویم بیشتر افراد می توانند از این روش برای اصلاح طرح لبخند خود استفاده کنند. این نوع روش درمانی و زیبایی برای افرادی مناسب می باشد که دارای دندان ها و لثه هایی سالم باشند. البته استفاده از لمینت و کامپوزیت دندان تنها جنبه درمانی نداشته و بیشتر جهت برطرف کردن نواقص ، عیوب ظاهری و زیبایی دندان ها استفاده می شود. به عنوان مثال کسانی که قصد دارند فاصله میان دندان های خود را برطرف کنند یا رنگ آن ها را سفید تر کنند می توانند از این دو روش برای رسیدن به خواسته های خود استفاده کنند. در راستای همین موضوع باید ذکر شود ، قبل از اینکه لمینیت یا کامپوزیت کردن دندان را انجام دهید باید مشکلاتی مانند پوسیدگی دندان ، بیماری های لثه ای ، کج بودن بیش از حد دندان ها و دیگر مشکلات دندانی خود را برطرف سازید تا نتایج مطلوب و ایده آلی را از این فرایند به دست آورید. از جمله مشکلات دندانی دیگر که باعث می شود شما کاندید مناسبی برای این پروسه نباشید یا باید انجام آن را به بعد از درمان مشکلات خود بیندازید می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • دندان قروچه :  بیمارانی که دچار دندان قروچه هستند و این عارضه سبب شکستگی دندان ها یا ونیر دندانشان می شود. این افراد می توانند پیش از کارگذاری کامپوزیت نسبت به درمان دندان قروچه خود اقدام نمایند.
 • سایش شدید دندانی : کسانی که مینای دندانشان به شدت سایش داشته و بافت مینای دندانشان به اندازه کافی نیست.این افراد به هیچ وجه گزینه مناسبی برای کامپوزیت دندان نمی باشند. برای این دسته از افراد بیشتر روکش دندان توصیه می شود.
 • بهم ریختگی شدید دندانی : افرادی که دارای دندان های شلوغ ، بی نظم و نامرتبی هستند ابتدا باید نسبت به حل این مشکل با ارتودنسی یا سایر روش های درمان اقدام کنند.
 • بیماری لثه ای فعال
 • بهداشت ضعیف دندانی
 • افرادی که پوسیدگی دندان هایشان بسیار وسیع است یا دچار عفونت لثه هستند.

 

کامپوزیت دندان

کاندیدای مناسب برای کامپوزیت دندان در کرج

 1. افرادی که قصد فرم دادن و یکدست کردن دندان های خود را دارند و می خواهند بهم ریختگی دندان هایشان اصلاح شود.
 2. کسانی که از دندان های شکسته یا ترک خورده برخوردار هستند یا می خواهند فاصله میان دندان های خود را از بین ببرند.
 3. افرادی که از دندان های بد رنگی برخوردار هستند. زردی دندان ها می تواند به دلیل مصرف بی رویه مواد غذایی یا نوشیدنی های حاوی رنگدانه یا استعمال دخانیات باشد.

تفاوت لمینت دندان با کامپوزیت چیست؟

 • باید بگوییم که این دو روش اصلاح طرح لبخند در قیمت ، برگشت پذیری ، طول عمر و مقاومت و رنگ با یکدیگر تفاوت دارند.
 • افرادی که قصد انجام اصلاح طرح لبخند با یکی از این دو روش را دارند بهتر است به تفاوت این دو بسیار دقت کنند.
 • هزینه لمینت سرامیکی بیشتر از کامپوزیت می باشد و مقاومت آن نیز کمتر است.
 • همچنین باید بگوییم که ترمیم کامپوزیت دندان راحت تر از لمینت دندان می باشد.

اقدامات قبل از کامپوزیت دندان

 1. یکی از مهم ترین اقدامات قبل از کامپوزیت دندان انتخاب یک کلینیک دندانپزشکی خوب و مجهز در نزدیکی محل سکونت تان می باشد.
 2. برای انتخاب کیلینیک دندانپزشکی شبانه روزی می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل به عنوان مثال بهترین کلینیک دندانپزشکی در کرج را جستجو نمایید.
 3. پس از تهیه لیستی از بهترین کلینیک های دندانپزشکی درباره آن ها تحقیق کرده و پس از آن برای مشاوره و معاینه به بهترین آن ها مراجعه کنید.
 4. در جلسه مشاوره تمامی انتظارات خود را به دندانپزشک خود بگویید تا به درستی شما را راهنمایی کند.
 5. همچنین هنگام انتخاب دندانپزشک به این نکته توجه کنید که با دندانپزشک تان احساس راحتی داشته باشید تا بتوانید تمامی مشکلات خود را بدون خجالت و غیره با او در میان بگذارید.

مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان

 1. برای 24 ساعت پس از درمان از نوشیدنی های رنگی مانند نوشابه و قهوه و چای استفاده نکنید.
 2. در صورتی که از نوشیدنی های رنگی استفاده کردید حتما مسواک بزنید، اگر مسواک در دسترس ندارید دندان های خود را با آب بشویید.
 3. از مصرف و جویدن غذاهای سفت و سخت پرهیز کنید.
 4. پس از هر وعده غذایی دندان های خود را مسواک بزنید.
 5. توجه داشته باشید که رعایت بهداشت دهان و دندان نتیجه بسیاری بر روی نتیجه این درمان خواهد گذاشت.
 6. طبق گفته های بهترین متخصص کامپوزیت دندان کلینیک دندانپزشکی مهرویلا واقع در استان البرز مراقبت های بسیاری پس از درمان با کامپوزیت نمودن دندان ها  وجود دارد که در مقالات بعدی به صورت کامل به آن ها خواهیم پرداخت.

 

کامپوزیت دندان در کرج - کلینیک مهرویلا

 

مدت زمان انجام کامپوزیت دندان

یکی از سوالات متداول مراجعینی که اقدام به انجام کامپوزیت دندان می کنند ، اطلاع از مدت زمان این پروسه است. به طور کلی یکی از مزیت های اعمال این روش زیبایی در دندان ، صرف زمان بسیار کم است. این متد اغلب طی یک جلسه و میزان آن نسبت به تعداد دندان ها به اتمام می ‌رسد.

آیا رنگ کامپوزیت را می توان تغییر داد؟

کامپوزیت دندان اغلب با مواردی که در ادامه به توضیح آن می پردازیم با گذشت زمان رنگ خود را از دست داده و تغییر می کند. این تکنیک زیبایی نیز عموما برای پیشگیری از ناهنجاری های دندان و همچنین رنگ زرد آن پوشانده می شود. در این صورت اگر بهداشت دندان رعایت نشود وضعیت سابق تکرار می شود. به عنوان مثال با مصرف مواد غذایی و نوشیدنی های رنگدانه دار ، به احتمال زیاد با تغییر رنگ کامپوزیت مواجه می شوید. البته باید گفت که این موضوع تا حد بسیاری به جنس مواد بستگی دارد. اگر کامپوزیت داراری جذب آب بالا باشد ، در این صورت تغییر رنگ به سرعت اتفاق می ‌افتد. برای اینکه دچار تغییر رنگ نشوید ، به طور مرتب پس از هر وعده غذایی ، از نخ دندان و مسواک استفاده نمایید. همچنین از مصرف بیش از حد قهوه ، چای ، آبمیوه های صنعتی ، دخانیات و غیره نیز پرهیز کنید.

 

کامپوزیت دندان - https://karajdentalclinic.com/

 

طبیعی ترین رنگ کامپوزیت دندان

این که چه رنگی از استانداردترین و بهترین رنگ کامپوزیت دندان محسوب می شود ، به ویژگی های شخصی داوطلبان بستگی دارد. یکی از نکات مهمی که می بایست به آن توجه کرد رنگ پوست متقاضیان است. رنگ کامپوزیت باید به گونه ای انتخاب شود که میان رنگ پوست و کامپوزیت تضاد زیادی مشاهده نشود و بهتر است از سایه های طبیعی متناسب استفاده شود‌. به عنوان مثال افرادی که پوست تیره دارند ، نباید از رنگ های خیلی سفید استفاده کنند.

استفاده از ونیر های کامپوزتی باعث خراب شدن دندان ها می شود؟

یکی از نگرانی های بیماران این است که آیا امکان دارد بعد از انجام این پروسه ، دندان های ما خراب شوند؟ در این خصوص باید بگویم که کامپوزیت های دندانی نیز همانند هر درمان دیگری دارای مزایا ، معایب و عوارض مخصوص به خود می باشند. اما در صورتی که از کامپوزیت مرغوب و توسط پزشک با تجربه انجام شود ، و بیمار مراقبت های لازم را بعد از انجام فرایند داشته باشد دچار عوارض جانبی نخواهد شد. در خصوص خراب شدن دندان ها نیز باید بگویم که کامپوزیت دندان بر روی دندان های شما قرار داده می شود تا فرم آن ها بهبود یابد و در صورتی که منافذی ایجاد نشود ، کامپوزیت تاثیری در پوسیدگی دندان شما نخواهد داشت. پس برای اینکه به مشکل خاصی دچار نشوید یا دندان هایتان خراب نشوند ، بهتر است نکات مراقبتی که دندانپزشکتان توصیه می کنند را رعایت کنید.

 

 

کامپوزیت دندان

 

آیا کامپوزیت ها سبب جلو آمدگی دندان ها خواهد شد؟

ممکن است شما نیز از اطرافیان خود شنیده باشید که کاپوزیت سبب جلو آمدگی دندان ها می شود. یکی از مواردی که در این پروسه رخ می دهد ، جلو آمدگی دندان ها بوده که بیش از حد استاندارد می باشد. مهم ترین عاملی که در این مواقع سبب جلو آمدن دندان ها خواهد شد ، عدم دقت و مهارت کافی دندانپزشک می باشد. زمانی که ضخامت کامپوزیت دندان ها بیش از میزان نرمال باشد ، جلو آمدگی دندان ها پیش می آید. علاوه بر جلو آمدن دندان ها این موضوع سبب می شود تا دندان حالت غیر طبیعی داشته باشد. همچنین التهاب لثه نیز رخ داده که اتفاقی خوشایند برای زیبا جویان نخواهد بود. در نتیجه انجام این پروسه درمانی و زیبایی برای تمامی افراد مناسب نمی باشد ، بخصوص ان دسته افراد که دندان هایی برجسته دارند و دندان های آن ها بسیار نامنظم می باشند.

بازسازی دندان با کامپوزیت

 

طول عمر کامپوزیت دندان

طول عمر یا ماندگاری این درمان به مهارت دندانپزشک و مراقبت های شما بستگی دارد. برای این که طول عمر کامپوزيت های دندانی را افزایش دهید به دستورالعمل هایی که دندانپزشک پس از درمان به اطلاع شما عزیزان می رساند، عمل کنید. برای انتخاب بهترین دندانپزشک کرج برای انجام فرآیند های درمانی و زیبایی بسیار دقت کنید، زیرا این امر همان گونه که در بالا نیز ذکر کردیم تاثیر مستقیمی بر روی نتیجه درمان دارد. برای درمان دندان های خود می توانید به کلینیک دندانپزشکی ما مراجعه کنید. دندانپزشکان ، جراحان ، متخصصان باتجربه ای در کلینیک ما حضور دارند آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند. از نتیجه درمان در کلینیک دندانپزشکی ما اطمینان داشته باشید و با خیالی آسوده برای درمان اقدام کنید. جهت مراجعه با شماره هایی که در سایت وجود دارند تماس بگیرید.

چگونه می توان سبب افزایش میزان ماندگاری کامپوزیت ها شد ؟

 • از بهترین نوع کامپوزیت دندان استفاده کنید.
 • حتما به دندانپزشکی ماهر و با تجربه مراجعه نمایید.
 • عادت های غذایی مناسبی را دنبال کنید.
 • بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت کنید.
 • وضعیت دندان و لثه های خود را مرتبا بررسی کنید.
 • از وارد کردن فشار به هنگام میل کردن مواد غذایی خودداری کنید.
 • از مصرف مواد غذایی حاوی رنگدانه های بسیار زیاد بپرهیزید.

عوامل موثر بر دوام کامپوزیت دندان

 • جنس کامپوزیت دندان
 • مهارت و تخصصی که دندانپزشک طی انجام کامپوزیت دندان دارد
 • عادت های غذایی فرد
 • میزان مراقبت از دهان و دندان
 • وضعیت دندان ، دهان و لثه
 • فشار موجود بر کامپوزیت
 • میزان استفاده از مواد غذایی رنگدانه دار

عوارض کامپوزیت دندان

برخی از افراد پیش از اقدام به این روش دندانپزشکی زیبایی درباره عوارض آن می پرسند که باید به آن ها بگوییم در صورتی که به یک کلینیک دندانپزشکی مجهز و نزد یک دندانپزشک ماهر اقدام به انجام این روش اصلاح طرح لبخند کنند دچار عارضه ای نخواهند شد. اما در صورتی که کامپوزیت کردن دندان ها توسط یک فرد غیر مجرب انجام شود ممکن است دچار التهاب لثه شود.

بهترین دکتر کامپوزیت دندان در کرج

قطعا بخش بزرگی از کیفیت پروسه های درمان به خصوص درمان های مانند کامپوزیت به مواد اولیه مورد استفاده پزشک بستگی دارد. اما نمی توان از نقش موثر و تاثیر گذار دندانپزشک در نتیجه آن ها غافل شد و همه چیز را به کیفیت متریال های استفاده شده ارتباط داد. حتی اگر از بهترین مواد و برند های کامپوزیت ونیر استفاده نمایید ، اما دندانپزشک و کلینیک مناسبی را برای درمان خود انتخاب نکرده باشید به طور قطع با مشکل رو به رو خواهید شد. برخی از نکات مهمی که باید در زمان انتخاب بهترین متخصص کامپوزیت کرج باید به آن ها توجه کنید و آن را در نظر بگیرید را در ادامه بیان کرده ایم.

 • حتما یافتن بهترین دکتر دندانپزشک در بهترین کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی برای کامپوزیت دندان کرج تخصص پزشک مورد نظر خود و همچنین مجوز های کلینیک درمانی انتخابی خود را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید. مسلما دندانپزشکان عمومی گزینه ای مناسب برای انجام پروسه های تخصصی همچون کامپوزیت و لمینت نیستند.
 • سوابق دندانپزشک خود را بررسی کنید. بهتر است برای اینکار از گوگل استفاده کنید.
 • از پزشک خود بخواهید در رابطه با کیفیت و جنس مواد و متریال های مورد استفاده برای درمان مشکل شما توضیحاتی را ارائه دهد تا شما از خوب بودن متریال ها اطمینان حاصل کنید.
 • پیش از اینکه برای این درمان آماده شوید و به مرکز درمانی خود مراجعه کنید بهتر است حدود قیمت کامپوزیت دندان در کرج را بپرسید و هزینه ها را مقایسه کنید. البته توصیه می شود در ابتدا موارد دیگر را مد نظر قرار داده و سپس به این مورد دقت کنید. چرا که اگر شما بهترین و مجهز ترین کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی کرج را برای پروسه درمان خود انتخاب کرده باشید به طور حتم هزینه ای که باید پرداخت کنید کمی بیشتر از دیگر مراکز می باشند.
 • هرگز از تجربه بیماران قدیمی و مشورت با آن ها غافل نشوید. حتما نظرات آن ها را در رابطه با برخورد دندانپزشک ، کادر درمان و موفقیت درمان پرس و جو کنید. چرا که آن ها نمونه کار های زنده دندانپزشک شما هستند و از آنجایی که تجربه درمان با پزشک شما را دارند می توانند اطلاعات دقیق تر و کامل تری را به شما ارائه دهند. بهتر است برای بررسی این مورد از حاضران داخل کلینیک یا مطب کمک بگیرید و در این خصوص به فضای مجازی اهمیت ندهید و به یاد داشته باشید که معیار های هر شخصی با فردی دیگر متفاوت می باشد.

توصیه می کنیم با دقت بالا به این نکات توجه کنید. چرا که با این کار قطعا می توانید بهترین متخصص کامپوزیت ونیر مناسب ، با تجربه ، متبحر و ارزان قیمت را در کرج پیدا کنید و او را بیشتر بشناسید. همچنین به یاد داشته باشید که انتخاب بهترین دکتر متخصص کامپوزیت کرج تاثیر بسیار زیادی بر کیفیت نتایج نهایی و موفقیت آمیز بودن پروسه درمان شما دارد. پس تلاش خود را بکنید تا بهترین و متبحر ترین پزشک را در این زمینه انتخاب کنید.

عکس واقعی کامپوزیت دندان جلو در بهترین کلینیک دندانپزشکی کرج مهرویلا

لک شدن کامپوزیت ها

از جمله مشکلات شایعی که بسیاری از افراد بعد از کامپوزیت دندان های خود با آن ها رو به رو می شوند ، می توان به لک شدن دندان ها نیز اشاره کرد. البته لازم به ذکر بوده که روش هایی برای پیشگیری از لک شدن دندان ها وجود دارد که باید زیبا جویان آن ها را به خوبی رعایت کنند. اما یکی از مواردی که سبب می شود تا لک بر روی دندان ها باقی بماند ، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان می باشد. در واقع با عدم رعایت بهداشت ، مواد غذایی در طولانی مدت در میان دندان ها باقی مانده و سبب تغییر رنگ کامپوزیت ها می شود. در نتیجه رژیم غذایی نیز در این مواقع نقش مهمی خواهد داشت ، که شما زیبا جویان باید از مصرف نوشیدنی های حاوی رنگدانه های قوی بپرهیزید. مصرف دخانیات ، سیگار و قلیان نیز از جمله مواردی هستند که در تغییر رنگ این پروسه زیبایی نقش منفی خواهند داشت.

قیمت کامپوزیت 1401 و 1402 در کرج

از مهم ترین و متداول ترین سوالاتی که افراد قبل از مراجعه به دندانپزشکی کلینیک مهرویلا واقع در کرج می پرسند این است که قیمت کامپوزیت کردن دندان ها به چه صورت است؟ آیا امکان پرداخت هزینه کامپوزیت دندان قسطی وجود دارد یا خیر ؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که هزینه کامپوزیت به عوامل مختلفی مانند کیفیت مواد مصرفی ، برند مورد نظر شما ، دستمزد دندانپزشک مورد نظر ، وضعیت دندان های شما و غیره بستگی دارد. به عنوان مثال برندهای متفاوتی برای کامپوزیت ها وجود دارند که آن ها را با کیفیت متفاوتی تولید می کنند. برند ها و همچنین کیفیت مواد مصرفی به طور مستقیم بر روی طول عمر و استحکام کامپوزیت های شما تاثیر می گذارند. از همین رو اعلام یک هزینه ثابت برای انجام این فرایند سخت بوده و شما باید قبل از هر چیزی تحت معاینه قرار بگیرید. برای این کار می توانید به صورت حضوری به کلینیک دندانپزشکی مهرویلا کرج مراجعه کنید یا عکس هایی را از وضعیت دندان های خود به ما ارسال کنید. اما بیشتر توصیه می شود به صورت حضوری مراجعه کنید تا پزشک به خوبی بتواند وضعیت دندان های شما را بررسی کند و در نهایت هزینه را اعلام نماید.

علت تفاوت قیمت کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان جزء خدمات پر مخاطبی است که انجام آن در کلینیک های مختلف قیمت های متفاوتی دارد. مسلما هر کدام از خدمات دندانپزشکی ، تعرفه ای خاص دارند که نسبت به کیفیت مواد ، تجربه و تبحر دندانپزشک ، برندی که استفاده می شود ، مکان جغرافیایی مطب و غیره متغیر است. اگر بخواهید این خدمات را از یک مرکز با سابقه و معتبر دندانپزشکی ، همراه با تجهیزات لوکس دریافت کنید طبیعی است که هزینه کامپوزیت دندان نیز بالا می رود.

سوالات متداول  در خصوص کامپوزیت کردن دندان در کرج

 • آیا احتمال شکستگی یا لب پر شدن کامپوزیت های دندان وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که اگر کامپوزیت دندان به درستی و توسط یک دندانپزشک مجرب بر روی دندان نصب شود جدا نمی گردد اما در صورتی که نکات بعد از آن را رعایت نکند ممکن است دچار لب پر شدن یا شکستگی شود که در این صورت باید برای ترمیم نزد دندانپزشک برود.

 • میزان تراشیدن دندان در این فرایند؟

یکی از مهم ترین ویژگی های کامپوزیت کردن کم تراشیده شدن سطح مینای دندان می باشد حتی در برخی از افراد اصلا نیازی به تراشیدن سطح دندان ها نمی باشد.

 • بهترین کامپوزیت مخصوص دندان ها برای کدام کشور می باشد؟

برای انتخاب برند کامپوزیت مورد استفاده برای طراحی لبخند شما ، نمی توان تنها به کشور سازنده آن ها اکتفا نمود و گفت ، به دلیل معتبر بودن شرکت سازنده احتمال اینکه روش مذکور با مشکل رو به رو شود ، بسیار کم است ، چرا که عوامل متعددی در این زمینه تاثیر دارند. از همین رو توصیه می شود با پزشک متخصص طراحی لبخند خود مشورت کرده و از او کمک بخواهید. اما به طور کلی بهترین کامپوزیت ها برای کشور های ژاپن ، سوئیس و آمریکا هستند.

 • آیا کامپوزیت های مورد استفاده برای دندان ها دائمی هستند؟

کامپوزیت های دندانی دارای طول عمر مفیدی بین 5 الی 10 سال است که این بازه زمانی با نوع مراقبت بیمار کمتر یا بیشتر می شود. اما کامپوزیت ها به عنوان یک روش دائمی شناخته نمی شوند ، و بعد از گذشت مدت زمان خاصی نیاز است تا اقدام به تعویض یا ترمیم آن ها کرد.

 • برای کامپوزیت دندان به چند جلسه درمانی نیاز داریم؟

به طور کلی انجام کامپوزیت در یک جلسه توسط بهترین و متحبر ترین متخصص پروتز های دندانی در کرج ، انجام شده و تمام می شود اما اگر بیمار نیاز به درمان های دیگری برای حل مشکلات دهان و دندان خود داشته باشد ، باید قبل کامپوزیت آن ها را انجام دهد.

 • چه زمان نیاز است برای ترمیم کامپوزیت ها به دندانپزشک مراجعه کنیم؟

کامپوزیت های دندانی ممکن است دچار ترک ، لب پرگی و شکستگی شوند و ظاهر دندان شما را زشت و ناپسند کنند. به همین منظور نیاز است تا به بهترین متخصص دندانپزشکی کرج مراجعه کرد و آن ها را ترمیم کرد. در زمان ترمیم ممکن است نیاز باشد کامپوزیت قبلی برداشته و مواد جدیدی بر روی دندان قرار بگیرید.

 • آیا کامپوزیت سبب بوی بد دهان می شود ؟

کامپوزیت ها به خودی خود سبب بروز بوی بد دهان نمی شوند. همواره عواملی بر بوی بد دهان نیز دخیل می باشند که آزار دهنده خواهند بود. علت اصلی بروز بوی بد دهان بعد از انجام کامپوزیت ، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان است. در واقع اگر افراد بعد از هر وعده غذایی که میل می کنند دندان های خود را مسواک نکنند ، تجمع مواد غذایی سبب بروز بوی بد دهان آن ها خواهد شد. رعایت بهداشت دهان تاثیرات موثری در این پروسه دارد در نتیجه بهتر است زیبا جویان توجه کافی به این اقدام داشته باشند.

 • آیا می شود رنگ کامپوزیت را تغییر داد؟

تنها راه تغییر رنگ کامپوزیت تعویض آن ها می شود و در صورتی که کامپوزیت دندان بدون تراش یا با تراش کم انجام شده باشند ، امکان تغییر رنگ آن ها وجود دارد.

 • آیا کامپوزیت دندان ترمیم دارد؟

کامپوزیت ها امکان اینکه دچار شکستگی ، ترک ، لب پریدگی و غیره بشوند را دارند و به همین دلیل امکان ترمیم آن ها وجود دارد. توجه داشته باشید که ترمیم ، با بررسی و تشخیص پزشک متخصص بررسی می شود.

 • آیا کامپوزیت دندان درد دارد؟

در صورتی که به تراش دندان نیازی نباشد و کامپوزیت دندان توسط پزشکی مجرب و ماهر انجام شود ، این پروسه زیبایی هیچ گونه دردی را برای متقاضی به وجود نخواهد آورد.

 • چند ساعت پس از کامپوزیت نباید چیزی خورد؟

به طور کلی توصیه می شود که پس از کامپوزیت دندان در مدت یک ساعت از آشامیدن و خوردن پرهیز کنید.

 • کامپوزیت دندان چند سال دوام دارد؟

به طور کلی ماندگاری کامپوزیت دندان به عوامل متفاوتی بستگی دارد که این طول عمر با مراقبت های افراد مختلف متفاوت می باشد و به طور کلی بین 5 تا 10 سال عمر می کند.

 • آیا کامپوزیت دائمی است؟

اغلب کامپوزیت های دندان از طول عمری مفید بین 5 تا 10 سال برخوردارند که با نوع مراقبت ، کمتر و یا بیشتر می شوند و در واقع باید گفت که آن ها به عنوان روشی دائمی شناخته نمی شوند.