دندانپزشکی بدون درد در کرج موضوع تبلیغاتی جدیدی است که کلینیک های دندانپزشکی کرج و دندانپزشکان کرج به آن می پردازند و مورد توجه قرار می دهند. علت اصلی توجه به این موضوع هم به نگرانی از درد و ترس از دندانپزشکی در مراجعین دندانپزشکی کرج بر می گردد.  در حقیقت ترس از درد و خونریزی علت اصلی عدم مراجعه به دندانپزشکی در کرج می باشد و به همین منظور دندانپزشکان برای جلب نظر این مراجعین فراری از دندانپزشکی ، به استفاده از تکنیک هایی روی می آورند که در یک عبارت دندانپزشکی بدون درد در کرج می توان آن را جمع بندی کرد. ما در این مقاله از سایت کلینیک دندانپزشکی مهرویلا قرار است در رابطه با آن مطالب مهمی بیان کنیم.

 

دندانپزشکی بدون درد در کرج

 

دندانپزشکی بدون درد خدماتی ؛ از قبیل رفع مشکلات پوسیدگی دندان ، جرمگیری دندان ، ارتودنسی ، ایمپلنت دندان ، اصلاح ترمیم خط لبخند ، ترمیم شکستگی های دندان ، رفع مشکلات فک ، عصب کشی ، جراحی لثه ، رفع عفونت دندانی و غیره را ارائه می دهد و موجب بروز هیچ گونه عوارض و خطر در افراد نیز نمی شود.

نه تنها کودکان بلکه بعضی از بزرگسالان نیز به علت واهمه از ترس از دندانپزشکی ، بسیاری از خدمات درمانی را به تاخیر می اندازند و بدین ترتیب ، افراد با عوارض و خطرات زیادی مواجه می شوند ؛ در این زمان ، دندانپزشکی بدون درد به کمک آن ها می آید. در مقاله پیش رو قصد داریم انواع تکنیک هایی که از آن به عنوان دندانپزشکی بدون درد یاد می شود را به بحث بگذاریم تا خواننده در انتهای مقاله درک درستی از دندانپزشکی بدون درد در کرج داشته باشد.

کشیدن دندان عقل بدون درد و خونریزی

در این موارد هم لیزر به کمک دندانپزشکی می آید. اگر قرار بر کشیدن یا جراحی دندان عقل باشد، دردآور ترین بخش موضوع باز کردن بافت نرم روی دندان عقل و برش دادن آن می باشد. در این موارد نیز برش دادن لیزر نه تنها نیاز به بی حسی ندارد، بلکه چون لیزر موجب لخته شدن سریع تر خون در رگ ها می شود، خونریزی را زودتر بند می آورد.

لیزر چون موجب استریل ماندن ناحیه مورد نظر می شود، موجب می شود زخم های دهانی زودتر خوب شوند و التیام پیدا کنند. این راز کشیدن دندان عقل بدون درد و خونریزی و توسط لیزر می باشد.

دندانپزشکی بدون درد با لیزر

یکی از مهمترین ابزارهایی که امروزه به کمک دندانپزشکی بدون درد در کرج آمده است، استفاده از لیزر ها می باشند. هر چند لیزرها راه طولانی پیش رو دارند تا به عنوان ابزارهای ترمیم و برش دادن قسمت های پوسیده دندان به کار روند؛ اما امروزه در درمان هایی مانند جراحی لثه به صورت معمول به کار می روند و بازخورد مناسبی هم داشته اند.

با لیزرها می توان بافت لثه را بدون جراحی و خونریزی برش داد، روی دندان نهفته را باز کرد و حتی پیوند لثه را نیز می توان با آن ها انجام داد. البته جالب است بدانید که اخیراً در دندانپزشکی کودکان ( که دندانپزشکی بدون درد اهمیت فراوانی دارد ) استفاده از لیزر نتایج نسبتاً موفقی در تراش بدون درد و برداشتن بافت پوسیده دندان شیری داشته است.

 

دندانپزشکی بدون درد در کرج

 

تزریق بدون درد دندانپزشکی

یکی از مهمترین مسائلی که در دندانپزشکی دلهره آور می باشد تزریق بی حسی دندانپزشکی است. البته دندانپزشکان باتجربه و ماهر به مرور درمی یابند که چگونه باید تزریق بی حسی را انجام دهند تا از درد آور بودن آن بکاهند ولی با این حال هنوز یک سوزن دست دندانپزشک است و همین موضوع نگرانی مراجعین فراری از دندانپزشکی را بر می انگیزد. دندانپزشکی بدون درد در کرج با تزریق قابل انجام می باشد.

دستگاه تزریق دیجیتال یکی از همین تلاش ها برای کمتر دردناک بودن تزریق دندانپزشکی است. دستگاه تزریق دیجیتال ماده بی حسی را به آرامی تزریق می کند و همین موجب می شود از دردناک بودن آن کاسته شود.

دندانپزشکی تحت آرام بخشی

گاهی با همه تمهیداتی که برای دندانپزشکی بدون درد در کرج  در نظر گرفته می شود، ترس از دندانپزشکی چنان بر بیماران غلبه می کند که هنوز حاضر نیستند تن به دندانپزشکی دهند و نیازمند کار آرامبخشی در دندانپزشکی می باشند. آرامبخشی در دندانپزشکی به دو صورت انجام می شود:

 • آرامبخشی دندانپزشکی با دارو

داروهای آرامبخشی که اکثراً از خانواده میدازولام می باشند معمولاً یک روز قبل و یا چند ساعت قبل به فرد تجویز می شوند و با خوردن یا تزریق آنها، امکان انجام درمانهای دندانپزشکی تحت آرامبخشی حاصل می شود. معمولاً انواع تزریقی آرامبخشی با دارو، موثرتر و کاربردی تر است ولی انواع خوراکی آن نیز کمک کننده می باشند.

 • آرامبخشی دندانپزشکی با گاز

یکی از روش های دندانپزشکی بدون درد در کرج آرامبخشی با گار می باشد. در این موارد مراجعه کننده در یک مرکز بیهوشی دندانپزشکی کرج و زیر نظر متخصص بیهوشی تحت گاز نیتروس اکساید قرار می گیرد تا مغز و عضلات وی برای انجام درمان دندانپزشکی با آرامبخشی آماده شود. این گاز معروف به گاز خنده می باشد و آرامبخشی ناشی از استنشاق آن به بی حرکت ماندن و آرامش فرد در حین دندانپزشکی کمک می کند. این گاز ظرف چند دقیقه فرد را به سطحی از آرامبخشی می رساند که بتوان برای وی درمان دندانپزشکی را شروع کرد و مزیت مهم آن این است که اثر آن بزودی نیز از بین می رود و فرد بدون عارضه جانبی به خانه برمی گردد.

 

 

دندانپزشکی تحت بیهوشی

هنگامی که تعداد دندانهای مشکل دار زیاد باشد یا سن مراجعه کننده بسیار پایین باشد و البته در حالتی که فرد به هیچ یک از روش های دندانپزشکی بدون درد فوق راضی نشود، چاره ای نمی ماند جز اینکه فرد را بیهوش کرد. دندانپزشکی تحت بیهوشی در اتاق عمل و با حضور متخصص بیهوشی و معمولاً در یک صبح تا ظهر انجام می شود و دندانهای فرد در یک جلسه مورد درمان قرار می گیرند.

دندانپزشکی با بیهوشی در واقع خط آخر انجام درمان دندانپزشکی است و در صورتی که یک فرد با هیچ یک از راه حل های قبلی دندانپزشکی بدون درد در کرج به نتیجه نرسیده باشد، چاره ای بجز اناق عمل بردن فرد نیست. دندانپزشکی تحت بیهوشی ، بیشتر مناسب کودکانی است که به هیچ عنوان ، با دندانپزشک همکاری نمی کنند ؛ بدین ترتیب دندانپزشک اطفال با بیهوشی ، اقدام به درمان می کند ؛ در این مواقع ، بسیاری از والدین نگران می شوند و از درمان تحت بیهوشی خودداری می کنند ؛ در این باره باید متذکر شویم که دندانپزشکی تحت بیهوشی در کودکان و همچنین ، بزرگسالان بدون عوارض می باشد.

 

دندانپزشکی بدون درد در کرج

 

هزینه دندانپزشکی بدون درد در کرج

باید به این نکته توجه کنیم که انواع روش های دندانپزشکی بدون درد در کرج هزینه های خاص درمانی خود را دارد. در بین روش های دندانپزشکی بدون درد روش هایی که وابسته به ابزارهای خاص دندانپزشکی هستند هزینه کمتری نسبت به روش های دندانپزشکی بدون درد دارند.

با این توضیح روشهایی که از تزریق بدون درد استفاده می کنند یا از لیزر در دندانپزشکی بهره می گیرند ارزان تر از روش های آرامبخشی دندانپزشکی یا دندانپزشکی تحت بیهوشی هستند. روشهای آرامبخشی دندانپزشکی بدون درد در کرج و یا دندانپزشکی تحت بیهوشی در کرج نیازمند مراکز ویژه ای برای انجام درمانهای دندانپزشکی در کرج می باشند و همین هزینه های اضافی موجب می شود هزینه دندانپزشکی این موارد بالاتر باشد.

آیا بی حسی موضعی در بانوان باردار مشکل ایجاد می کند ؟

استفاده از بی حسی موضعی در بانوان باردار ، موجب بروز مشکل در مادر و همچنین جنین نمی گردد ؛ طبق توصیه پزشک ، بهترین زمان انجام خدمات دندانپزشکی در بانوان باردار در سه ماهه دوم بارداری می باشد.

آیا دندانپزشکی بدون درد روش ایمن و مناسبی است؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که در این زمینه می تواند مطرح شود این است که ایا انجام روش های درمان پزشکی بدون درد ایمن و مناسب می باشد ؟ آیا می توان به کلینیک های درمانی که این نوع روش را ارائه می دهند ، اطمینان کرد؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم اگر شما از کلینیک انتخابی خود مطمئن هستید و می دانید که این کلینیک بهترین و باکیفیت ترین خدمات را توسط بهترین و مجرب ترین متخصصان دندانپزشکی ارائه می دهند و افرادی که در گذشته برای استفاده از این تکنیک به این مرکز مراجعه کرده اند و هم اکنون رضایت کامل از پروسه درمان خود دارند ، می توانید امور دندانپزشکی بدون درد در کرج را بدون نگرانی و استرس انجام دهید چرا که این روش در چنین مراکزی کاملا ایمن و قابل اطمینان می باشد. با استفاده از این تکنیک می توان به خوبی و راحتی به درمان بیمارانی که از امور دندانپزشکی هراس دارند پرداخت. این روش به گونه ای می باشد که از آن می توان برای امور ساده ای همچون تمیز کردن دندان ها استفاده نمود.

 

 

بهترین کاندیدای دندانپزشکی بدون درد در کرج

ممکن است این سوال نیز برای شما به وجود بیاید که چه کسانی می توانند از روش های فوق برای درمان مشکلات دندان های خود استفاده کنند. باید بگویم افرادی که به عنوان بهترین کاندید برای انجام دندانپزشکی بدون درد در کرج محسوب می شوند باید از ظرایط زیر برخوردار باشند. این شرایط عبارت اند از :

 • افرادی که از انجام امور دندانپزشکی ترس و اضطراب دارند.
 • کسانی که به رفلکس شدید دهان دچار هستند.
 • کسانی که محدودیت زمانی بسیار کمی برای انجام امور دندانپزشکی مانند کشیدن ، عصب کشی ، ایمپلنت دندان و غیره دارند.
 • اشخاصی که قصد دارند در تعداد جلسات کمتری به نتیجه مطلوب و ایده آل خود دست پیدا کنند.
 • افرادی که به درد حاد یا مزمن در فک خود دچار هستند.
 • کسانی که دارای مشکلات بزرگی در قسمت گردن یا پشت خود هستند.
 • افرادی که میزان مقاومت بدنشان در برابر دارو های بی حسی بسیار است و از همین رو به سختی بی حس می شوند.
 • کسانی که به درمان های پیچیده و طولانی نیاز دارند.
 • اشخاصی که آستانه درد و تحملشان کم است.

بهترین کلینیک برای دندانپزشکی بدون درد در کرج

اگر ساکن استان زیبای البرز و شهر کرج هستید و به دنبال یک کلینیک خوب ، معتبر و مجهز برای انجام دندانپزشکی بدون درد در کرج هستید یا می خواهید مشکلات دهان و دندان خود را به کمک لیزر به بهترین نحو ممکن درمان کنید می توانید به کلینیک مهرویلا بهترین و مجهز ترین مراکز درمانی و زیبایی دندانپزشکی در کرج مراجعه کنید. سالانه تعداد بسیاری از افراد از شهرستان های اطراف برای بهره مند شدن از خدمات کلینیک مهرویلا کرج ، به کرج می آیند. این کلینیک همواره در تلاش است تا بهترین و با کیفیت ترین خدمات را به شما عزیزان دوست داشتنی ارائه دهد.