دندانپزشکی بدون درد در کرج موضوع تبلیغاتی جدیدی است که کلینیک های دندانپزشکی کرج و دندانپزشکان کرج به آن می پردازند و مورد توجه قرار می دهند. علت اصلی توجه به این موضوع هم به نگرانی از درد و ترس از دندانپزشکی در مراجعین دندانپزشکی کرج بر می گردد.  در حقیقت ترس از درد و خونریزی علت اصلی عدم مراجعه به دندانپزشکی در کرج می باشد و به همین منظور دندانپزشکان برای جلب نظر این مراجعین فراری از دندانپزشکی ، به استفاده از تکنیک هایی روی می آورند که در یک عبارت دندانپزشکی بدون درد در البرز با بیهوشی می توان آن را جمع بندی کرد. ما در این مقاله از سایت کلینیک دندانپزشکی مهرویلا قرار است در رابطه با آن مطالب مهمی بیان کنیم.

 

دندانپزشکی بدون درد در کرج

 

دندانپزشکی بدون درد خدماتی ؛ از قبیل رفع مشکلات پوسیدگی دندان ، جرمگیری دندان ، ارتودنسی ، ایمپلنت دندان ، اصلاح ترمیم خط لبخند ، ترمیم شکستگی های دندان ، رفع مشکلات فک ، عصب کشی ، جراحی لثه ، رفع عفونت دندانی و غیره را ارائه می دهد و موجب بروز هیچ گونه عوارض و خطر در افراد نیز نمی شود.

نه تنها کودکان بلکه بعضی از بزرگسالان نیز به علت واهمه از ترس از دندانپزشکی ، بسیاری از خدمات درمانی را به تاخیر می اندازند و بدین ترتیب ، افراد با عوارض و خطرات زیادی مواجه می شوند ؛ در این زمان ، دندانپزشکی بدون درد به کمک آن ها می آید. در مقاله پیش رو قصد داریم انواع تکنیک های مورد استفاده در این روش را مورد بررسی قرار دهیم تا خواننده در انتهای مقاله درک درستی از این روش داشته باشد.

دندانپزشکی تحت بی حسی

گاهی با همه تمهیداتی که برای دندانپزشکی بدون درد در کرج  در نظر گرفته می شود، ترس از دندانپزشکی چنان بر بیماران غلبه می کند که هنوز حاضر نیستند تن به دندانپزشکی دهند و نیازمند کار آرامبخشی در دندانپزشکی می باشند. آرامبخشی در دندانپزشکی به دو صورت انجام می شود:

 • بی حسی با دارو

داروهای بیهوشی که اکثراً از خانواده میدازولام می باشند معمولاً یک روز قبل و یا چند ساعت قبل به فرد تجویز می شوند و با خوردن یا تزریق آنها، امکان انجام درمانهای دندانپزشکی تحت بیحسی حاصل می شود. معمولاً انواع تزریقی بی حسی با دارو، موثرتر و کاربردی تر است ولی انواع خوراکی آن نیز کمک کننده می باشند.

 • بی حسی با گاز

یکی از روش های دندانپزشکی بدون درد در کرج بی حسی با گار می باشد. در این موارد مراجعه کننده در یک مرکز بیهوشی دندانپزشکی کرج و زیر نظر متخصص بیهوشی تحت گاز نیتروس اکساید قرار می گیرد تا مغز و عضلات وی برای انجام درمان دندانپزشکی با آرامبخشی آماده شود. این گاز معروف به گاز خنده می باشد و بیهوشی ناشی از استنشاق آن به بی حرکت ماندن و آرامش فرد در حین دندانپزشکی کمک می کند. این گاز ظرف چند دقیقه فرد را به سطحی از آرامبخشی می رساند که بتوان برای وی درمان دندانپزشکی را شروع کرد و مزیت مهم آن این است که اثر آن بزودی نیز از بین می رود و فرد بدون عارضه جانبی به خانه برمی گردد.

 

دندانپزشکی بدون درد در کرج

 

دندانپزشکی تحت بیهوشی

هنگامی که تعداد دندانهای مشکل دار زیاد باشد یا سن مراجعه کننده بسیار پایین باشد و البته در حالتی که فرد به هیچ یک از روش های دندانپزشکی بدون درد فوق راضی نشود، چاره ای نمی ماند جز اینکه فرد را بیهوش کرد. دندانپزشکی تحت بیهوشی در اتاق عمل و با حضور متخصص بیهوشی و معمولاً در یک صبح تا ظهر انجام می شود و دندانهای فرد در یک جلسه مورد درمان قرار می گیرند.

دندانپزشکی با بیهوشی در واقع خط آخر انجام درمان دندانپزشکی است و در صورتی که یک فرد با هیچ یک از راه حل های قبلی روش مذکور به نتیجه نرسیده باشد ، چاره ای بجز به اتاق عمل بردن فرد نیست. دندانپزشکی تحت بیهوشی ، بیشتر مناسب کودکانی است که به هیچ عنوان ، با دندانپزشک همکاری نمی کنند ؛ بدین ترتیب دندانپزشک اطفال با بیهوشی ، اقدام به درمان می کند ؛ در این مواقع ، بسیاری از والدین نگران می شوند و از درمان تحت بیهوشی خودداری می کنند ؛ در این باره باید متذکر شویم که دندانپزشکی تحت بیهوشی در کودکان و همچنین ، بزرگسالان بدون عوارض می باشد.

دندانپزشکی بدون درد با لیزر

یکی از مهمترین ابزارهایی که امروزه به کمک دندانپزشکی بدون درد در کرج آمده است، استفاده از لیزر ها می باشند. هر چند لیزرها راه طولانی پیش رو دارند تا به عنوان ابزارهای ترمیم و برش دادن قسمت های پوسیده دندان به کار روند ؛ اما امروزه در درمان هایی مانند جراحی لثه به صورت معمول به کار می روند و بازخورد مناسبی هم داشته اند. با لیزرها می توان بافت لثه را بدون جراحی و خونریزی برش داد ، روی دندان نهفته را باز کرد و حتی پیوند لثه را نیز می توان با آن ها انجام داد. البته جالب است بدانید که اخیراً در دندانپزشکی کودکان ( دندانپزشکی بدون ناراحتی و درد اهمیت فراوانی دارد ) استفاده از لیزر نتایج نسبتاً موفقی در تراش بدون درد و برداشتن بافت پوسیده دندان شیری داشته است.

 

دندانپزشکی بدون درد در کرج

 

تزریق بدون درد دندانپزشکی

یکی از مهمترین مسائلی که در دندانپزشکی دلهره آور می باشد تزریق بی حسی دندانپزشکی است. البته دندانپزشکان باتجربه و ماهر به مرور درمی یابند که چگونه باید تزریق بی حسی را انجام دهند تا از درد آور بودن آن بکاهند ولی با این حال هنوز یک سوزن دست دندانپزشک است و همین موضوع نگرانی مراجعین فراری از دندانپزشکی را بر می انگیزد. دندانپزشکی بدون درد در کرج با تزریق قابل انجام می باشد. دستگاه تزریق دیجیتال یکی از همین تلاش ها برای کاهش درد تزریق در دندانپزشکی است. دستگاه تزریق دیجیتال ماده بی حسی را به آرامی تزریق می کند و همین موجب می شود از دردناک بودن آن کاسته شود.

 

ایمپلنت دندان بدون درد

یکی از بهترین روش های جایگزین دندان های از دست رفته که با نتایج کاملا طبیعی همراه است ، ایمپلنت دندان می باشد. ایملنت دارای پایه هایی است که لازم است درون فک جایگذاری شود و سپس یک روکش روی آن کشیده می شود ؛ به این ترتیب در نهایت دندان علاوه بر ظاهر طبیعی ، عملکردی مشابه دندان های طبیعی خواهد داشت. این پروسه به دقت زیادی نیاز دارد. ممکن است در نگاه اول این روش درمانی دردناک و سخت به نظر برسد ، در حالی که اگر کاشت دندان خود را زیر نظر دندانپزشک متخصص و متبحر در این زمینه انجام دهید ، دوره نقاهت سخت و دردناکی را تجربه نخواهید کرد. همچنین لازم به ذکر است که این تکنیک به کمک داروی بی حسی و در مواردی که نیاز به پیوند استخوان باشد ، ممکن است با داروی بیهوشی نیز انجام شود َ؛ بنابراین شما در طول دوره کاشت ایمپلنت دندان در دندانپزشکی بدون درد در کرج درد و ناراحتی را احساس نخواهید کرد اما بعد از از بین رفتن اثرات داروی بی حسی ، درد ناشی از این فرایند جراحی شروع خواهد شد که البته با مصرف داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک قابل کنترل است . توصیه هایی که موجب می شود ایمپلنت دندان و دوره بهبودی پس از آن بدون درد و مشکل سپری شود :

 • لازم است حداقل تا 24 ساعت بعد از جراحی ، از آب کشیدن و شستن دهان خودداری نمایید.
 • یکی از علت های اصلی پس زدن ایمپلنت و عدم موفقیت در درمان استعمال دخانیات است ؛ بنابراین لازم است تا زمان بهبودی و تکمیل روند درمان از مصرف سیگار و سایر دخانیات پرهیز نمایید.
 • به هیچ عنوان از واتر جت یا مسواک برقی استفاده نکنید.
 • برای اینکه دوره دندانپزشکی بدون درد و مشکل سپری شود ، توصیه می شود تا دو هفته بعد از ایمپلنت غذاهای نرم مثل پوره و سوپ میل نمایید.
 • حتما داروهای آنتی بیوتیک و مسکن خود را به موقع مصرف کنید.
 • بعد از گذشت 24 ساعت از درمان لازم است از دهانشویه کلرهگزیدین استفاده شود. حتما روزی دو الی سه مرتبه از این دهانشویه تا یک هفته استفاده نمایید.
 • سعی کنید تا غذا با ناحیه جراحی شما تماسی نداشته باشد. توصیه می شود بعد از هر بار مصرف مواد غذایی دهان خود را آب بکشید و ناحیه جراحی را تمیز نگه دارید.
 • از عصر روز جراحی در دندانپزشکی بدون درد در کرج می توانید مسواک زدن را شروع نمایید اما نباید حداقل تا دو روز به ناحیه تحت درمان و ایمپلنت دست بزنید و باید با احتیاط و تا جایی که درد اجازه می دهد ، این ناحیه را تمیز کنید تا دچار عفونت نشود.
 • حتما به صورت دوره ای و در زمان های مشخص به دندانپزشک خود مراجعه نمایید تا روند درمانی شما بررسی شود. لازم است ایمپلنت تا زمان قرار دادن تاج دندان ، بدون جرم و تمیز باقی بماند.

عصب کشی دندان بدون درد

همانطور که می دانید عصب کشی دندان در گذشته پروسه دردناکی به شمار می آمد ؛ زیرا دندانپزشکان از مواد بی حسی به گونه درست استفاده نکرده و به طور کامل نمی توانستند عصب های ملتهب را بی حس کنند . امروزه با وجود جدیدترین دستگاه ها و استفاده از بروز ترین تکنیک ها ، امکان انجام خدمات دندان پزشکی بدون درد ، در کلینیک مهرویلا فراهم است . انجام این پروسه با استفاده از لیزر بدون ایجاد کوچکترین دردی ، مشکل دندان شما را رفع خواهد کرد :

تخریب با لیزر : ابتدا لیزر به صورت دقیق و هدفمند بر روی منطقه مورد نیاز در داخل دندان تابانده می ‌شود . این انرژی باعث تخریب بافت عفونی و باکتری ‌های موجود در داخل کانال ریشه می‌ شود.
پاکسازی عمیق : لیزر با ایجاد گرما و انرژی ، باکتری ‌های موجود در دندان را نابود می ‌کند و عفونت را از کانال ریشه دندان پاکسازی می‌ کند.

تسکین درد : از آنجایی که لیزر به طور موثر بافت ‌های عفونی را تخریب می‌ کند و باعث از بین رفتن عصب می‌ شود ، بیمار احساس دردی نخواهد کرد . مزایای استفاده از عصب ‌کشی با لیزر که یکی از روش های دندان پزشکی بدون درد بشمار می رود ، منجر به کاهش درد بدون نیاز به استفاده از سوزن ، سرنگ و عدم نیاز به مواد شیمیایی مخرب است . همچنین ، این روش معمولاً سریع بوده و در کمترین زمان بیمار را به هدف خود خواهد رساند .

از دیگر روش ها برای انجام خدمات دندانپزشکی بدون درد ، استفاده از بی حسی موضعی است که در اغلب کلینیک ها در حال انجام بوده و پزشک تا زمان مطمئن شدن از بی حس شدن تمامی عصب ها کار خود را شروع نخواهد کرد . انجام اینکار نیز نتایج خوبی داشته اما مزایای آن از عصب کشی با لیز کمتر می باشد .

کشیدن دندان عقل بدون درد و خونریزی

در این موارد هم لیزر به کمک دندانپزشکی می آید. اگر قرار بر کشیدن یا جراحی دندان عقل باشد، دردآور ترین بخش موضوع باز کردن بافت نرم روی دندان عقل و برش دادن آن می باشد. در این موارد نیز برش دادن لیزر نه تنها نیاز به بی حسی ندارد، بلکه چون لیزر موجب لخته شدن سریع تر خون در رگ ها می شود، خونریزی را زودتر بند می آورد. لیزر چون موجب استریل ماندن ناحیه مورد نظر می شود، موجب می شود زخم های دهانی زودتر خوب شوند و التیام پیدا کنند. این راز کشیدن دندان عقل بدون درد و خونریزی و توسط لیزر می باشد.

بهترین کاندیدای دندانپزشکی بدون درد در کرج

ممکن است این سوال نیز برای شما به وجود بیاید که چه کسانی می توانند از روش های فوق برای درمان مشکلات دندان های خود استفاده کنند. باید بگویم افرادی که به عنوان بهترین کاندید برای انجام دندانپزشکی بی حسی محسوب می شوند باید از ظرایط زیر برخوردار باشند. این شرایط عبارت اند از :

 • افرادی که از انجام امور دندانپزشکی ترس و اضطراب دارند.
 • کسانی که به رفلکس شدید دهان دچار هستند.
 • کسانی که محدودیت زمانی بسیار کمی برای انجام امور دندانپزشکی مانند کشیدن ، عصب کشی ، ایمپلنت دندان و غیره دارند.
 • اشخاصی که قصد دارند در تعداد جلسات کمتری به نتیجه مطلوب و ایده آل خود دست پیدا کنند.
 • افرادی که به درد حاد یا مزمن در فک خود دچار هستند می توانند از دندانپزشکی بدون درد در کرج استفاده کنند.
 • کسانی که دارای مشکلات بزرگی در قسمت گردن یا پشت خود هستند.
 • افرادی که میزان مقاومت بدنشان در برابر دارو های بی حسی بسیار است و از همین رو به سختی بی حس می شوند.
 • کسانی که به درمان های پیچیده و طولانی نیاز دارند.
 • اشخاصی که آستانه درد و تحملشان کم است.

بهترین کلینیک برای دندانپزشکی بدون درد در کرج

اگر ساکن استان زیبای البرز و شهر کرج هستید و به دنبال یک کلینیک خوب ، معتبر و مجهز برای انجام دندانپزشکی بدون درد در کرج هستید یا می خواهید مشکلات دهان و دندان خود را به کمک لیزر به بهترین نحو ممکن درمان کنید می توانید به کلینیک مهرویلا بهترین و مجهز ترین مراکز درمانی و زیبایی دندانپزشکی در کرج مراجعه کنید. سالانه تعداد بسیاری از افراد از شهرستان های اطراف برای بهره مند شدن از خدمات کلینیک مهرویلا کرج ، به کرج می آیند. این کلینیک همواره در تلاش است تا بهترین و با کیفیت ترین خدمات را به شما عزیزان دوست داشتنی ارائه دهد.

دندانپزشکی ترسناک نیست !

ممکن است بسیاری از افراد ترس از دندانپزشکی داشته باشند. معمولا این نوع از ترس ها از عدم آگاهی حاصل می شود ، به همین دلیل به این دسته از افراد توصیه می شود در رابطه با زمینه دندانپزشکی و روش های درمان به خوبی تحقیق نمایند ؛ امروزه به دلیل پیشرفت های علم پزشکی ، دندانپزشکی بدون درد و در محیطی کاملا بهداشتی و آرام بخش انجام می شود و ترس در رابطه با این موضوع کاملا بی اساس است. شما عزیزان می توانید برای بررسی های بیشتر و انجام پروسه های درمان خود و برخورداری از بهترین خدمات دندانپزشکی بدون درد در کرج به کلینیک مهرویلا مراجعه کنید.

هزینه دندانپزشکی بدون درد در کرج

باید به این نکته توجه کنیم که انواع روش های دندانپزشکی بدون  ناراحتی و درد یا همان دندانپزشکی با بیهوشی در کرج هزینه های خاص درمانی خود را دارد. این روند در بین همه روش هایی که وابسته به ابزارهای خاص دندانپزشکی هستند هزینه کمتری نسبت به روش های دندانپزشکی بدون ناراحتی و درد دارند. با این توضیح روشهایی که از تزریق بدون درد استفاده می کنند یا از لیزر در دندانپزشکی بهره می گیرند ارزان تر از روش های آرامبخشی دندانپزشکی یا دندانپزشکی تحت بیهوشی هستند. روشهای بیهوشی دندانپزشکی بدون درد در کرج و یا دندانپزشکی تحت بیهوشی در کرج نیازمند مراکز ویژه ای برای انجام درمانهای دندانپزشکی در کرج می باشند و همین هزینه های اضافی موجب می شود هزینه دندانپزشکی این موارد بالاتر باشد.

سوالات متداول

آیا بی حسی موضعی در بانوان باردار مشکل ایجاد می کند ؟

استفاده از بی حسی موضعی در بانوان باردار ، موجب بروز مشکل در مادر و همچنین جنین نمی گردد ؛ طبق توصیه پزشک ، بهترین زمان انجام خدمات دندانپزشکی در بانوان باردار در سه ماهه دوم بارداری می باشد.

آیا دندانپزشکی بدون درد روش ایمن و مناسبی است؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که در این زمینه می تواند مطرح شود این است که ایا انجام روش های درمان پزشکی بدون درد ایمن و مناسب می باشد ؟ آیا می توان به کلینیک های درمانی که این نوع روش را ارائه می دهند ، اطمینان کرد؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم اگر شما از کلینیک انتخابی خود مطمئن هستید و می دانید که این کلینیک بهترین و باکیفیت ترین خدمات را توسط بهترین و مجرب ترین متخصصان دندانپزشکی ارائه می دهند و افرادی که در گذشته برای استفاده از این تکنیک به این مرکز مراجعه کرده اند و هم اکنون رضایت کامل از پروسه درمان خود دارند ، می توانید امور دندانپزشکی بدون درد در کرج را بدون نگرانی و استرس انجام دهید چرا که این روش در چنین مراکزی کاملا ایمن و قابل اطمینان می باشد. با استفاده از این تکنیک می توان به خوبی و راحتی به درمان بیمارانی که از امور دندانپزشکی هراس دارند پرداخت. این روش به گونه ای می باشد که از آن می توان برای امور ساده ای همچون تمیز کردن دندان ها استفاده نمود