ایمپلنت کرج مورد توجه آن دسته از ساکنین استان البرز می باشد که در جستجوی کاشت دندان و بهبود شرایط دندان های خود می باشند. البته اصطلاح ایمپلنت در پزشکی به هر شی خارجی که در بدن کاشته می شود ، اطلاق می شود اما در دندانپزشکی اغلب به ایمپلنت دندان اطلاق می شود. کاشت ایمپلنت در کرج ظرف ده سال گذشته به درمانی رایج تبدیل شده است و ایمپلنت های سوییسی در کرج و ایمپلنت های کره ای در کرج با شیوع بالاتری نسبت به بقیه ایمپلنت ها مورد استفاده قرار می گیرند. اصطلاح رایج دیگری که به دکتر ایمپلنت اطلاق می شود ، واژه ایمپلنتولوژیست می باشد که البته یک کلمه جامع برای دکتر ایمپلنت می باشد و در ادامه مقاله از کلینیک دندانپزشکی مهرویلا به آن خواهیم پرداخت.

 

ایمپلنت کرج - کلینیک دندانپزشکی مهرویلا

 

دکتر ایمپلنت کرج

همانطور که اشاره شد به هر دکتر ایمپلنتی ، واژه ایمپلنتولوژیست اطلاق می شود و این لغت به معنای دکتر ایمپلنت می باشد. بالای پنجاه سال است که ایمپلنت به دنیای دندانپزشکی معرفی شده است و در ابتدا فقط دندانپزشکان متخصص مهارت و توانایی کاشت ایمپلنت را داشتند. با شیوع و گسترده تر شدن کاشت ایمپلنت ، بتدریج دندانپزشکان نیز درصدد کسب توانایی قراردادن ایمپلنت برآمدند و امروزه بالای بیست سال است که دندانپزشکان کشورمان و از جمله دندانپزشکان کرجی  کاشت ایمپلنت را جزو درمان های خود ارائه می نمایند. دندانپزشکان کرج ، کاشت ایمپلنت را در مطب های شخصی خود انجام می دهند و در کلینیک های دندانپزشکی کرج ، اغلب متخصصین ایمپلنت اقدام به کاشت ایمپلنت می نمایند.

جراح فک و لثه کرج

علاوه بر دندانپزشکان ، متخصصین ایمپلنت نیز در کرج مشغول به درمان می باشند. متخصص ایمپلنت کرج به دو جراح دندانپزشکی اطلاق می شود که علاوه بر دوره عمومی دندانپزشکی ، دوره تخصصی آموزش و درمان ایمپلنت را بصورت آکادمیک در دانشکده های دندانپزشکی می گذرانند. یک گروه از این متخصصین ، جراحان فک و صورت هستند که پس از دوره عمومی دندانپزشکی ، ۵ سال مشغول گذراندن دوره تخصصی فک و صورت می باشند. گروه دوم نیز جراحان لثه می باشند که دوره سه ساله تخصص لثه را پس از دندانپزشکی عمومی تجربه می کنند. تعداد جراحان فک شاغل ساکن در کرج به سختی به تعداد انگشتان دو دست می رسد و همینطور جراحان و متخصصین لثه ساکن و شاغل در کرج نیز بالا نیست . اکثر جراحان فک و لثه کرج بصورت پاره وقت در کلینیک های دندانپزشکی تخصصی کرج مشغول به کار می باشند.

قیمت ایمپلنت کامل در کرج

روال کاشت دندان توسط ایمپلنت کرج به این شکل است که اگر همه چیز مناسب باشد ، ابتدا جراح اقدام به قراردهی پایه یا فیکسچر ایمپلنت می نماید. اگر زمان زیادی از کشیده شدن دندان در ناحیه مزبور گذشته باشد و یا کیفیت استخوان ناحیه مورد نظر مناسب نباشد ، ممکن است لازم باشد قبل از کاشت ایمپلنت ، در ناحیه مورد نظر ، پیوند استخوان انجام شود. اگر لثه منطقه مورد نظر نیز برای قراردهی ایمپلنت مناسب نباشد ، ممکن است حتی نیاز به پیوند لثه نیز باشد. در فک بالا نیز اگر سینوس به منطقه بی دندانی نفوذ کرده باشد ، ابتدا بایستی جراحی ویژه ای به نام سینوس لیفت در آن منطقه انجام شود. در نهایت پس از قراردهی پایه ایمپلنت ، زمانی چهار تا شش ماه باید بگذرد تا فیکسچر ایمپلنت با استخوان پیوند برقرار کند. پس از گذشت این زمان ، نوبت قراردهی پروتز یا  روکش ایمپلنت فرا می رسد. قیمت ایمپلنت کامل در کرج در واقع هزینه مجموع مراحلی است که در قسمت فوق ارائه شد. هزینه ایمپلنت برابر مجموع هزینه فیکسچر و روکش ایمپلنت می باشد و اگر در قبل یا حین درمان ایمپلنت کرج نیاز به پیوند استخوان ، پیوند لثه و یا سینوس لیفت نیز باشد ، در قیمت کامل ایمپلنت لحاظ می شود و به هزینه خود ایمپلنت اضافه می گردد.

بیمه برای ایمپلنت کرج

پس از بحث در مورد هزینه ایمپلنت در کرج ، اولین چیزی که به ذهن جویندگان میرسد ، این است که آیا بیمه های پایه و یا بیمه تکمیلی درمان ایمپلنت دندان را تحت پوشش قرار می دهند یا خیر؟پاسخ این سوال مستقیما با نوع بیمه تکمیلی دارد. برخی بیمه های تکمیلی اساسا” درمان های تخصصی(از جمله ایمپلنت)را تحت پوشش خود ندارند و اگر درمان ایمپلنت  توسط متخصص ایمپلنت انجام نشده باشد ، تحت پوشش قرار نمی گیرد. مشکل اصلی در مواردی پیش می آید که ایمپلنت تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار داشته باشد اما تعرفه ای که برای آن درنظر گرفته شده باشد ،پایین باشد. در این موارد ، هزینه بالای متریال با کیفیت ایمپلنت و همچنین دستمزد مناسب قراردهی ایمپلنت توسط متخصص ایمپلنت دندان ، بالاتر از هزینه اعلامی و تحت پوشش بیمه برای ایمپلنت می شود و ناگزیر کلینیک یا مرکز دندانپزشکی مورد نظر را مجبور می نماید که از ارائه ایمپلنت تحت پوشش بیمه برای مراجعین خود صرف نظر نماید.

دندان مصنوعی ثابت متکی بر ایمپلنت و اوردنچر

وقتی صحبت از ایمپلنت می شود، در ذهن اکثر افراد ، ایمپلنت تک دندان تصور می شود؛در صورتی که کل یک فک بی دندان فرد نیز می تواند تحت درمان ایمپلنت کرج قرار گیرد. برای ایمپلنت نواحی کاملا” بی دندان دو گزینه عمده وجود دارد. یکی اینکه چند ایمپلنت در نواحی اصلی فک کاشته شوند و سپس دست دندان فک بی دندان ، به شکلی ساخته شود که روی این  ایمپلنت ها بنشیند. در اینحالت گیر و ثبات دست دندان ساخته شده روی ایمپلنت(که اوردنچر نامیده می شود)بالاتر از یک دست دندان معمولی خواهد بود. حالت دوم این است که تمامی نواحی یک فک بی دندان ایمپلنت گذاری شوند و سپس دندانهای مصنوعی روی این ایمپلنت ها بصورت ثابت چیده شوند و قابل درآوردن توسط بیمار نباشند. این حالت دوم دندان مصنوعی ثابت متکی بر ایمپلنت نام دارد و هزینه آن بالاتر از اوردنچر یا دست دندان متکی بر ایمپلنت می باشد.

ایمپلنت کرج نی نی سایت

برای شناخت مرکز مناسب ایمپلنت در کرج مسیرهای مختلفی وجود دارد. مطمئن ترین روش مراجعه به کلینیک ایمپلنتی است که قبلا” آشنایان در آن درمان ایمپلنت انجام داده اند و راضی کننده بوده است.دومین مسیر مطمئن برای پیدا کردن دکتر کاشت دندان خوب در البرز ، معرفی یک دندانپزشک می باشد. دندانپزشکان اغلب به کم و کاست درمان های ایمپلنتی که یک متخصص ایمپلنت در کرج ارائه می دهند آشنایی دارند و توصیه آنها بدون دلیل نخواهد بود. جستجو در گوگل و شبکه های مجازی نیز راه حل دیگری برای یافتن یک دکتر خوب برای ایمپلنت و حتی بهترین ایمپلنت کرج می باشد. یکی از وبسایت هایی که اخیرا” و بخصوص بین مادران محبوبیت یافته است وبسایت نی نی سایت می باشد. اگر چه نمی توان به معرفی ایمپلنت در کرج در وبسایت نی نی سایت نمی توان اعتبار داد(چون گاهی برخی کاربران واقعی نیستند و قصد تبلیغات دارند)اما وبسایت هایی ازین قبیل که مردم نظرات خود را بیان می کنند ، قابل توجه می باشد. نظرات مردم در گوگل مپ مراکز مورد نظر برای ایمپلنت در کرج یکی دیگر از روش های پیدا کردن یک دکتر خوب ایمپلنت در کرج می باشد.

جنس مواد ایمپلنت کرج

ایمپلنت های دندان عموما از تیتانیوم ساخته می شوند ، اما امروزه از مواد زیرکونیا نیز در ایمپلنت بسیار استفاده می شود. تیتانیوم و زیرکونیا هر دو موادی می باشند که بدن بسیار با آن ها سازگار بوده و آن را به عنوان مهاجم خارجی نمی داند و به همین جهت هیچ گونه واکنشی نیز به آن ها نشان نمی دهد. در حال حاضر نیز احتمال موفقیت ایمپلنت دندان ۹۸ درصد بوده که یکی از درمان های موفق به حساب می آید.

مدت زمان مورد نیاز برای انجام ایمپلنت چقدر است؟

در حالت عادی فاصله ای به مدت چند ماه در خصوص زمان جایگذاری ایمپلنت و زمان استفاده از دندان های ایمپلنتی وجود دارد. از این رو می بایست پس از کاشت ایمپلنت کرج ، به استخوان فرصت رشد داد تا به ایمپلنت جوش بخورد و برای تحمل فشار فک از ثبات کافی برخوردار شود. زمان مورد نیاز برای این پروسه نیز ، سه تا شش ماه می باشد. پس از اتصال نیز اباتمنت و روکش دندان انجام می شود تا صاحب دندان شوید. اگر قبل از کاشت ایمپلنت به پیوند استخوان نیاز باشد ، می بایست چند ماه نیز به جهت جوش خوردن پیوند و آماده شدن استخوان برای کاشت دندان ، در نظر گرفته شود. در مواردی که بیمار شرایطی مناسب برای ایمپلنت فوری را داشته باشد ، این مراحل طی یک روز صورت می گیرد یعنی در همان روز که ایمپلنت جایگذاری می شود ، روکش دندان نیز بر روی آن وصل می شود. این نکته مهم را نیز باید در نظر داشته باشید که این امر بیشتر جنبه زیبایی دارد و از این دندان تا زمانی که پزشک تعیین می کند نباید برای جویدن استفاده کرد. برای اینکه بدانید آیا کاندید مناسبی برای ایمپلنت فوری هستید یا نه ، می بایست با متخصص ایمپلنت کرج صحبت کنید زیرا در این شرایط تجویز کلی اشتباه بوده و به سلامت دهان و دندان و توانایی بدنی فرد بستگی دارد.