ایمپلنت فوری چیست ؟

ایمپلنت فوری در کرج یا ایمپلنت یک روزه در کرج معمولا مورد جستجوی آن دسته از ساکنین کرج می باشد که در پی جایگزینی دندان های از دست رفته هستند اما فرصت و امکان مراجعه های مداوم به کلینیک های دندانپزشکی کرج را ندارند. البته ایمپلنت فوری یا ايمپلنت یک روزه از نظر تکنیکی تفاوت هایی با قراردهی ایمپلنت معمولی دارند که در ادامه مقاله به آن اشاره خواهد شد. ابتدا این تفاوت ایمپلنت فوری و یک روزه توضیح داده می شود و سپس به هزینه ایمپلنت فوری در کرج اشاره می شود و در نهایت نحوه دسترسی به انجام این تکنیک خاص توضیح داده می شود.

ایمپلنت فوری در کرج

ایمپلنت در کرج

در کاشت معمول ایمپلنت ، ابتدا پایه ایمپلنت درون استخوان قرار داده می شود و پس از طی شدن زمان سه تا چهارماهه ، روکش آن بر روی ایمپلنت قرار داده می شود و آن را قابل کاربرد می نماید. در تکنیک ایمپلنت فوری این پروسه قدری متفاوت است. در این تکنیک پس از خارج کردن ریشه دندان باقیمانده ، فیکسچر یا پایه ایمپلنت بلافاصله یا با فاصله کوتاهی در حفره دندان کشیده شده قرار داده می شود. در این حالت معمولا جوش خوردن استخوان اطراف با پایه ایمپلنت در یک روند طبیعی تر و پایدارتری رخ می دهد و استحکام ایمپلنت جوش خورده نیز بیشتر است.

ايمپلنت یک روزه در کرج

هنگامی که ایمپلنت فوری در محل مورد نظر کاشته می شود، می توان به دو روش اقدام نمود. اگر قطر یا استحکام ایمپلنت قرار داده شده، مناسب باشد؛ می توان روکش فوری بصورت موقت یا دایم نیز به ایمپلنت اضافه کرد و آن را بصورت ایمپلنت یکروزه به بیمار تحویل داد. این روش معمولا در ایمپلنت دیجیتال انجام می شود و تحویل روکش انگیزه و اعتماد به نفس بالایی به مراجعه کننده می دهد. در روش دوم نیز می توان مثل پروسه یک ایمپلنت معمولی منتظر ماند تا جوش خوردن ایمپلنت به استخوان تکمیل شود و سپس برای روکش ایمپلنت اقدام نمود.

مزایای ايمپلنت فوری

همانطور که از نام آن برمی آید، عمده ترین مزیت ایمپلنت فوری در این است که مراحل جراحی ایمپلنت را کاهش می دهد. دیگر نیازی نیست که در یک جلسه دندان دچار مشکل کشیده شود و در جلسه دیگری، جراحی ایمپلنت انجام شود. هر دوی این مراحل در یک جلسه انجام می شوند و همین موضوع موجب می شود استرس و نگرانی مراجعه کننده نیز پایین تر بیاید. در پروسه ایمپلنت فوری همان استخوانی که قرار بود در حفره دندان کشیده شده تشکیل شود، بطور طبیعی اطراف ایمپلنت تشکیل می شود که به استحکام هر چه بیشتر ایمپلنت کمک می کند. البته انجام ایمپلنت فوری در تمام موارد امکانپذیر نیست و اگر دندان کشیده شده دارای عفونت باشد، نمی توان ایمپلنت فوری را در ناحیه مورد نظر قرار داد.

هزینه ایمپلنت فوری در کرج

عمده ترین تفاوتی که هزینه ایمپلنت فوری با ایمپلنت معمولی دارد، هزینه روکشی است که تحت عنوان ایمپلنت یک روزه به مراجعه کننده تحویل می شود. تحویل این روکش اغلب در سیستم ایمپلنت دیجیتال انجام می شود اما در هر سیستمی که انجام شود ، هزینه بالاتری را نسبت به یک ایمپلنت معمولی خواهد داشت.

ايمپلنت فوری در کرج

کلینیک دندانپزشکی مهرویلای کرج  ، مرکز تخصصی درمان های ایمپلنت در کرج می باشد و دارای بخش تخصصی درمانهای ایمپلنت در مجموعه خود می باشد. در این کلینیک دندانپزشکی کرج ، جراح لثه و متخصص فک و صورت و متخصص پروتزهای دندانی به عنوان متخصصین درگیر در انجام درمان های ایمپلنت ، انواع درمان های ایمپلنت فوری و ایمپلنت یک روزه در کرج را بصورت تخصصی و تیمی ارائه می کنند.