این روز ها زیبایی برای افراد به ویژه زیبایی دندان ها بسیار مهم است به همین دلیل درمان های بسیاری در این زمینه انجام می دهند تا به لبخندی زیبا دست پیدا کنند. یکی از این درمان ها لمینیت دندان می باشد که تاثیر بسزا و چشم گیری بر روی طرح لبخند افراد می گذارد. لمینیت یک درمان بسیار آسان و بی دردسر و سریع می باشد که می تواند زیبایی ، درخشندگی ، نظم و سفیدی دندان ها را برای شما عزیزان به ارمغان آورد. این روش درمانی این روز ها در دندانپزشکی زیبایی کاربرد بسیاری دارد. کلینیک دندانپزشکی مهرویلا با بکار گیری کادری مجرب و متخصص آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

 

 

لمینیت دندان چیست ؟

در حقیقت لمینیت یک لایه بسیار نازک سرامیکی یا کامپوزیتی می باشد که بدون هیچ گونه فاصله ای بر روی سطح جلویی دندان ها چسبانده و توسط لیزر فیکس می گردد. همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم ، این کار موجب برطرف کردن بدرنگی ، شکستگی ، ترک خوردگی ، کجی دندان ها و نیز فاصله بین دندان ها می شود. لمینیت دندان جایگزین بسیار مناسبی برای ارتودنسی می باشد اما قبل از انجام این فرآیند درمانی ابتدا باید از دندان های بیمار عکس برداری شود تا اطمینان حاصل شود که بیمار می تواند برای اصلاح معایب ظاهری دندان های خود از این فرایند استفاده کند یا خیر؟ از این فرایند جهت اصلاح بد رنگی ، بد شکلی ، بهم ریختگی خفیف دندان در دندانپزشکی ها استفاده می شود ؛ البته بایستی عنوان کرد که در موارد شدید بهم ریختگی دندان ها ، ارتودنسی اولویت دارد.

انواع لمینیت دندان

لمینیت های دندان به دو نوع سرامیکی و کامپوزیتی می باشند که لازم است لمینیت های سرامیکی پس از قالبگیری در لابراتوار تهیه و قبل از قرار گرفتن بر روی دندان ها ، دندان ها تراشیده شوند ؛ اما لمینیت های کامپوزیتی بدون این که کوچک ترین آسیبی به دندان ها برسانند بر روی دندان ها نصب می شوند. لازم به ذکر است که قبل از نصب ، فرم آن توسط دندانپزشک طراحی می گردد. استفاده از لمینیت های کامپوزیتی جهت اصلاح طرح لبخند تنها به یک جلسه درمان نیاز است و پس از درمان بیمار می تواند دندان هایی زیبا و مرتب داشته باشد.

لمینیت های سرامیکی

 • قبل از نصب این نوع لمینیت ها همانطور که در بالا نیز به صورت مختصر توضیح دادیم ، لازم است تا دندان ها مقداری تراشیده شوند.
 •  لمینیت دندان سرامیکی ظریف تر و براق تر از نوع کامپوزیتی خود هستند.
 • قیمت این نوع بیشتر از لمینیت های کامپوزیتی است.
 • قابل توجه بیماران عزیز، ماندگاری و زیبایی و جنس این نوع لمینیت ایده آل تر از لمینیت های کامپوزیتی است.

لمینیت کامپوزیتی

 • لمینیت های کامپوزیتی بر خلاف لمینیت های سرامیکی برای نصب نیازی به تراشیدن دندان ها ندارند.
 •  به عنوان یک پوسته بسیار نازک می شناسند.
 • این لمینیت از جنس کامپوزیت و به رنگ خود دندان می باشد.
 • لمینیت های کامپوزیتی قابلیت انعطاف پذیری دارند.

اگر قصد مشاهده عکس لمینیت دندان یا فیلم های مرتبط با آن را دارید می توانید به قسمت گالری سایت مراجعه کنید.

 

لمینیت دندان

 

تفاوت لمینیت دندان و کامپوزیت

اولین و مهم ترین تفاوت میان کامپوزیت و لمینت دندان جنس آن ها می باشد. همانطور که در طول مقاله به آن اشاره شد لمینت ها از جنس چینی هستند در حالی که کامپوزیت ها از جنس پلیمر می باشند. در ادامه این مقاله به برخی از تفاوت های میان لمینت و کامپوزیت اشاره خواهیم کرد:

 • همانطور که توضیح داده شد لمینیت ها در لابراتوار ها ساخته می شوند در حالی که کامپوزیت ها در مطب و توسط خود پزشک ساخته خواهند شد.
 • برخلاف لمینیت ها ، روکش های کامپوزیتی نیاز به تراش کمتری دارند.
 • قیمت لمینیت دندان با توجه به پروسه پیچیده ای که دارد بیشتر از کامپوزیت ها است.
 • برای قرار دادن لمینت بر روی دندان ها نیاز است تا پزشک داروی بی حسی موضعی تزریق کند.
 • طول دوره درمان لمینت های سرامیکی بیشتر از کامپوزیت ها می باشد.
 • میزان ثابت بودن رنگ لمینیت ها بیشتر از کامپوزیت ها است.
 • عمر لمینت های سرامیکی بیشتر است.

لمینیت های سرامیکی بهتر هستند یا کامپوزیت ها ؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که در این زمینه مطرح است این است که روکش های کامپوزیتی بهتر هستند یا لمینت های سرامیکی دندان؟ بهترین دندانپزشکان کلینیک دندانپزشکی مهرویلا در کرج در پاسخ به این سوال می گویند ، اینکه بگویم کدام یک از این روش ها نسبت به روش دیگر بهتر است کار دشواری است و تنها به شرایط و اولویت های فرد متقاضی بستگی دارد.

 • اولین چیزی که باید پیش از اقدام به انجام این کار باید بدانید ، وضعیت سلامت دندان ها می باشد. گاهی اوقات درمان های سفید کننده دندان یا همان بلیچینگ ، برای بهبود زیبایی دندان ها کفایت می کند ، اما در برخی از مواقع دندان ها به قدری بی نظم یا ضعیف هستند که حتی انجام لمینیت دندان نیز مناسب نمی باشد
 • به همین دلیل باید در ابتدا شرایط دندان های متقاضی از جمله ضخامت مینا ، استحکام ، مقاومت دندان و هدف وی از درمان در نظر گرفته شود. از همین رو نیاز است تا به طور کامل و شفاف هدف خود را از انجام لمینیت به دندانپزشک خود بگویید تا او بتواند با آگاهی کامل به شما در تصمیم گیری کمک کند.
 • لازم است بدانید لمینیت های سرامیکی از نظر زیبایی بهترین تکنیک برای زیباسازی دندان ها می باشد ؛ به همین دلیل اگر زیبایی و طبیعی بودن ترمیم برایتان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است بهتر است این روش را استفاده کنید. علاوه بر آن در صورتی که میزان و وسعت مشکل زیاد باشد ، لمینت مناسب است و چنانچه مشکل بسیار خفیف باشد کامپوزیت بهترین و مناسب ترین گزینه برای مخفی کردن و محافطت از دندان ها می باشد.

 

 

مزایا و فواید لمینیت دندان

لمینت اگر برای درمان بی نظمی دندان ها ، اصلاح طرح لبخند و موارد این چنینی دیگر مورد استفاده قرار گیرد دارای مزایا و فواید بسیار زیادی می باشد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

 • پوشاندن معایب بزرگ دندان ها

لمینت دندان با درمان مشکلاتی مانند بد فرم بودن دندان ها ، وجود فاصله میان دندان ها ، بدرنگی وسیع دندان ها و سایش های دندانی که سالیان سال است شما را از نعمت خندیدن محروم کرده ؛ باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود.

 • باز گرداندن سریع اعتماد به نفس در زمان خندیدن

لبخندی که در آن دندان ها دیده می شوند زیباترین و شادمانه ترین لبخند در دنیا است و بدون شک بر روی روح و جسم خود شما و مخاطبان تاثیر بسیار زیادی می گذارد. با استفاده از سفیدکردن دندان می توانید به راحتی و با اعتماد به نفس بالا از ته دل بخندید و شاد باشید.

 • بدون نیاز به تراش های وسیع برای اصلاح ظاهر دندان ها

برای روکش کردن دندان ها ابتدا لازم است تا دور تا دور دندان به اندازه ضخامت یک روکش یعنی حدود 2 میلی متر تراش بخورد. در حالی که با انجام این فرایند تراش بسیار مختصری حدود 0.5 میلی متر تنها در سطح بیرونی دندان صورت می پذیرد و به صورت یک پوسته بسیار نازک و سبک بر روی دندان های شما قرار می گیرد.

 • لمینیت دندان تغییر رنگ ندارد یا در صورت داشتن بسیار کم است.

افرادی که این پروسه را انجام داده اند اگر به توصیه هایی که دندانپزشک زیباییشان می گوید گوش دهند و کاملا به آن ها توجه کنند و به تمامی آن ها عمل نمایند ، لمینت های استفاده شده برای حداقل 10 سال یا حتی بیشتر کارایی دارند.

عوارض لمینیت دندان

داشتن دندان های بد فرم و بدرنگ همواره شانس داشتن یک لبخند زیبا و جذاب را از ما می گیرد و باعث می شود اعتماد به نفس ما به میزان بسیار زیادی کاهش پیدا کند. اینجاست که یک دندانپزشک زیبایی می تواند با استفاده از انواع لمینت ها به ما کمک کند. اما اگر دندان های سالم و بدون مشکلی دارید هیچ گاه استفاده از این فرایند را به شما توصیه نمی کنیم چرا که این کار به دندان های شما آسیب جدی می رساند. لمینیت دندان به صورت بالقوه موجب پوسیدگی دندان نمی شود . نکته مهم در لمینت دندان این است که اگر درمان به درستی انجام نشود ممکن است مواردی همچون اختلال در روند باندینگ ، بروز مشکل در اصلاح لبه های لمینیت ها ، پالیش نامناسب ، عدم قرار گرفتن لبه های لمینت با دندان ، برجسته شدن بیش از حد و از همه مهم تر التهاب لثه ها رخ دهد.

منظور از لمینت متحرک چیست ؟

این دسته از لمینت ها قالب هایی با رنگ سفید هستند که بر روی دندان زیبا جویان قرار داده می شود و به صورت موقت سبب افزایش زیبایی طرح لبخند شما نیز خواهند شد. البته بهتر است بدانید که این ابزارها لمینت نیستند و از جنس پلاستیک ساخته شده اند و دارای کاربردی موقتی می باشند. در حقیقت باید بدانید که نحوه ساخت این لمینیت ها بر اساس شکل و قالب هر دندان است به گونه ای به طور معمول از یک پلاک متحرک ساخته می شود که این پلاک نیز خود از نوعی پلیمر غیر رسمی یا صمغ دندان با فناوری خاصی درست می شود . اما امروزه نوع دیگر لمینیت ها وجود دارند که به طور آماده با قیمت بسیار کم به فروش می رسند . خوب است بدانید که لمینیت های متحرک همانطور که از نامشان پیداست به زیبا سازی موقتی چهره کمک شایانی می کنند زیرا آن ها روکشی هستند که به پوشاندن عیوب دندان می پردازند اما دائمی نیستند و شما تنها زمانی که به مهمانی و یا جلسه کاری مهمی دعوت شده اید می توانید از ان ها بره بگیرید . در ادامه می خواهیم به نحوه قرار گیری لمینیت متحرک در دندان شما بپردازیم :

 1. برای نصب لمینیت متحرک در دندانتان بهتر است ابتدا آن را در آب جوش انداخته تا ساختار آن ها نرم و انعطاف پذیر گردند .
 2. پس از گذشت دو دقیقه آن ها را از آب جوش خاج کرده و منتظر بمانید تا خنک شوند .
 3. حال زمان آن رسیده است که لمینیت را برداشته و روی دندانتان قرار داده و با دو شصت خود آن ها را فشار دهید .
 4. بعد از محکم شدن جایگاه آن ها در دندان مجددا آن را از دندان برداشته و به مدت 30 ثانیه لمینیت را در آب یخ قرار دهید.
 5. بعد از سفت شدن لمینیت کار به اتمام رسیده و زمان آن رسیده است که آن را روی دندان هایتان بگذارید .

در پایان نیز خوب است بدانید که لمینیت متحرک از آن جهت که ممکن است از مواد اولیه بی کیفتی ساخته شده و با فرم و اندازه فک افراد متناسب نباشد انتخاب مناسبی نیست و بهتر است که برای داشتن دندانی زیبا از لمینیت های دائم استفاده کنید .

کدام دسته افراد نمی توانند از لمینت دندان استفاده کنند ؟

 • افرادی که عادت های دهانی متفاوتی همچون دندان قروچه دارند.
 • افرادی که به علت وجود سایش بر روی دندان ها ، ارتفاع دندان های شان کاسته شده است.
 • در صورتی که مینای دندان ضخامت کافی نداشته باشد.
 • در صورتی که افراد بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت نکرده باشند.

 

 

کسانی که می توانند لمینت دندان انجام دهند !!

مسائل بسیار زیادی می تواند بر روی کاندید بودن شما تاثیر بگذارد. اما به طور کل افرادی که دارای مشخصات زیر باشند می توانند لمینت انجام دهند.

 • افرادی که دارای فاصله میان دندانی هستند !

با استفاده از این تکنیک می توانید فاصله میان دندان های خود را از بین ببرید. فاصله بین دندان ها ممکن است در برخی از افراد زیاد یا کم باشد. در اکثر موارد بدون استفاده از روش های دیگر می توان دیاستم یا فاصله بین دندانی را از بین برد و درمان کرد. در صورتی که فاصله بینی دندان های شما کم باشد می توان با انجام ارتودنسی یا کامپوزیت دندان به یک طرف دندان فاصله را از بین برد. اما چنانچه این فاصله بسیار زیاد باشد ، نیاز است تا از لمینیت دندان استفاده کرد.

 • وجود ناهنجاری فکی

معمولا مشکلا فک به گونه ای نیستند که بتوان با اضافه کردن کامپوزیت به سطح آن ها یا تراشیدن سطح آن ها مشکلات را از بین برد و اصلاح کرد. به عبارتی دیگر ناهنجاری های فکی در اغلب موارد نیاز به ارتودنسی یا حتی ارتوسرجری دارند. البته در صورتی که این ناهنجاری ها شدید نباشند ، می توان با لمینت دندان کامپوزیتی یا سرامیکی آن ها را اصلاح کرد.

 • باردار نبودن

خانم های که تمایل دارند لمینیت دندان انجام دهند نباید باردار باشند. در دوران بارداری بهتر است هیچ گونه درمان انتخابی دندانپزشکی انجام نشود. منظور از درمان های انتخابی ، نقطه مقابل مشکلات اجباری و اورژانسی می باشد. همچنین در این دوره به دلیل تغییر هورمون ها بدن مادر ممکن است التهاب لثه یا خونریزی از لثه رخ دهد. زمانی که التهاب لثه وجود داشته باشد نیز نمی توان لمینت انجام داد چرا که این کار باعث افزایش شدت التهاب می شود.

 • دندان ها نباید شیری باشند !

گاها برخی از والدین از متخصصین لمینت دندان کرج درخواست می کنند که لمینت های را بر روی دندان های شیری فرزندانشان قرار داد. در حالی که امکان لمینت کردن دندان های شیری وجود ندارد و این کار به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

 • نداشتن دندان های سیاه

برای نصب لمینت نیاز است تا در ابتدا علت سیاه شدن دندان را پیدا کرد. معمولا عواملی که باعث سیاه شدن دندان ها می شوند ، باعث پس زده شدن لمنیت نیز می شوند.

اقدامات قبل از درمان زیبایی

 1. از مهم ترین اقدامات قبل از این روش درمانی می توان به انتخاب بهترین دندانپزشکی اشاره کرد.
 2. برای انتخاب یک کلینیک دندانپزشکی خوب و مجهز می توانید در گوگل جستجو کنید و پس از تهیه لیستی از بهترین آن ها شروع به تحقیق درباره آن کنید.
 3. بهترین دکتر لمینیت دندان در کرج توصیه می کنند پس از آن برای معاینه و مشاوره به آن کلینیک رفته و با دندانپزشک ماهری که در آن جا فعالیت می کند صحبت کنید و انتظارات خود را از انجام آن به او بگویید تا به درستی شما را راهنمایی نماید.
 4. متخصصان دندانپزشک کلینیک مهرویلا در کرج پس از معاینه در صورتی که دندان های بیمار پوسیدگی یا جرم داشته باشد ابتدا آن ها را برطرف کرده و پس از آن اقدام به انجام لمینت می کنند.

مراقبت های بعد از لمینیت دندان

 • بعد از انجام بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید و به طور مرتب دندان های خود را مسواک بزنید. بهتر است حداقل روزانه دو بار مسواک بزنید .
 • بهترین متخصصان و دندانپزششکان زیبایی در کرج توصیه می کنند استفاده از نخ دندان را فراموش نکنید .
 • از خوردن مواد غذایی سفت که نیاز به جویدن زیاد دارند پرهیز کنید. لازم به ذکر است به هیچ عنوان برای شکستن آجیل از دندان خود استفاده نکنید چرا که این کار قطعا موجب شکستن دندان و روکش آن خواهد شد.
 • اگر لمینیت دندان در کرج یا دیگر شهر های ایران انجام داده اید توصیه می شود ، از مواد غذایی ای که حاوی رنگدانه هستند مانند قهوه و چای کمتر استفاده کنید. چرا که این مواد به مرور زمان موجب تغییر رنگ سرامیک های دندان می شوند. لازم به ذکر است مصرف این مواد علاوه بر اینکه به روی لمینیت ها تاثیر گذار هستند ، به روی مینای طبیعی دندان نیز اثر می گذارد .

 

لمینیت دندان

 

سایر مراقبت های بعد از لمینیت دندان

 • حتما قبل از استفاده از دهانشویه ، با دندانپزشک خود مشورت نمایید تا در صورت نیاز به شما دهانشویه به خصوصی را پیشنهاد دهد .
 • پس از انجام این فرایند، غالبا دندان ها به نوشیدن های سرد و گرم حساس می شوند. این مسئله کاملا طبیعی می باشد بنابراین جای نگرانی نیست و طی چند روز به طور کامل برطرف خواهد شد.
 • پس از سفیدکردن دندان در کرج یا سایر شهر های ایران استعمال دخانیات را کنار بگذارید چرا که منجر به تغییر رنگ دندان ها می شوند .
 • پس از درمان نیازی به جرم گیری دندان نیست اما می توانید در این باره با دندان پزشک خود صحبت کنید.
 • هر 6 ماه یک بار به منظور معاینه و بررسی شرایط و موقعیت لمینیت به دندانپزشک خود مراجعه فرمایید.
 • یکی از عواملی که به سرعت موجب تخریب این درمان می شود ، دندان قروچه است ؛ بنابراین توصیه می شود قبل از انجام لمینت دندان ، نسبت به درمان دندان قروچه خود اقدام فرمایید.
 • غابا لبه های لمینیت ضعیف تر هستند و در احتمال شکستن و لب پر شدن آن وجود دارد ؛ بنابراین خیلی باید مراقب باشید و از دندان خود برای باز کردن اجسان سخت استفاده نکنید.
 • تیز بودن لبه های لمینیت دندان امری طبیعی بوده و پس از مدتی با خودن غذا و مسواک زدن برطرف می شوند.
 • پس از درمان توصیه می شود از خمیر دندان مورد تایید دندان پزشک خود استفاده نمایید.
 • چنانچه پس از به اتمام رسیدن جلسات درمانی ، از فرم و اندازه لمینت خود راضی نبودید پزشک خود را در جریان بگذارید.

آیا لمینت سبب ایجاد بوی بد دهان می شود ؟

بهتر است بدانید که عدم رعایت بهداشت دهان و دندان بعد از لمینت دندان ها ، می تواند سبب پوسیدگی و اسیب دیدگی دندان ها شود ، حتی گاهی اوقت ممکن است به دلیل نداشتن تجربه و مهارت کافی دندانپزشک فاصله هایی میان دندان ها ایجاد کند ، که در پی آن باکتری در میان دندان ها تجمع پیدا می کنند که خود عاملی جهت ایجاد بوی بد دهان می باشد.

به منظور اصلاح طرح لبخند چه تعداد از دندان ها را بایت لمینت کرد ؟

برای آن که بتوانید تنها جهت اصلاح طرح لبخند خود لمینت دندان را انجام دهید ، لازم است تا دندان هایی را که به هنگام صحبت کردن و خندیدن مشخص می شوند را لمینت کنید. در اکثر مواقع حدود 8 الی 10 دندان جلویی در فک بالا و پایین نیازمند این تکنیک زیبایی می باشند.

نکته : جالب است بدانید که در برخی مواقع و تنها در برخی افراد لمینت دو دندان جلو نیز می تواند در افزایش زیبایی طرح لبخند کافی باشد.

 

لمینیت دندان

 

نحوه گذاشتن لمینت دندان به چه صورت می باشد ؟

بسته به اینکه بیمار کدام لمینت را انتخاب کند ، نحوه کارگذاری آن هم مختلف است. در لمینت سرامیکی ابتدا مینای دندان تراش خواهد خورد و از دندان قالب گیری می شود. سپس قالب تهیه شده را به لابراتوار ارسال کرده و با توجه به آن روکش دندان ساخته شده و به دندانپزشک ارسال می شود. در نهایت لمینیت دندان سرامیکی به روی دندان چسبانده می شود. چنانچه لمینت کامپوزیتی انتخاب شما باشد ، نیازی به تراشیدن مینای دندان نخواهد بود و مرحله تهیه قالب و ارسال آن به لابراتوار حذف می شود. در واقع دندانپزشک روکش سرامیکی را به روی دندان شما قرار می دهد. به همین خاطر به روش کارگذاری لمینت سرامیکی غیرمستقیم و به روش کارگذاری لمینت کامپوزیتی مستقیم می گویند.

ماندگاری لمینیت دندان چقدر است ؟

طول عمر لمینیت های دندان به فاکتور های مختلفی از جمله کیفیت و نوع لمینیت ، تخصص ، مهارت و تجربه دندانپزشک ، میزان رعایت نکات مراقبتی توسط زیباجو و غیره وابسته می باشد. اما به صورت کلی می توانیم بگویم طول عمر لمینت دندان بین 5 تا 10 سال می باشد.

هزینه لمینیت دندان در کلینیک مهرویلا

هزینه این فرایند بستگی به میزان و نوع مواد استفاده شده ، میزان اصلاحات مد نظر ، تجربه ، تخصص ، مهارت و دستمزد دندانپزشک دارد. از آن جایی که این رویکرد در دسته اقدامات زیبایی قرار می گیرد بیمه هزینه آن را پرداخت نمی کند. از همین رو باید برای آگاهی پیدا کردن از هزینه ها به صورت حضوری به دندانپزشکی مراجعه نمایید.

سوالات متداول

لمینت ها از چه موادی ساخته می شوند؟

لمینت ها پوسته ای نازک هستند که علی رغم نازک بودن آن ، استحکام بالایی داشته و علاوه بر زیبا کردن دندان ها به افزایش مقاومت آن ها نیز کمک می کنند.

تفاوت لمینت سرامیکی و لمینیت کامپوزیتی چیست؟

به طور کلی هر دو نوع لمینیت دندان باعث درخشندگی و افزایش زیبایی دندان ها می شوند ولی در برخی موارد تفاوت هایی هم باهم دارند. یکی از تفاوت های بارز این دو روش در این است که برای گذاشتن لمینت سرامیکی دندان ها تراشیده می شوند ولی در لمینت کامپوزیتی تنها سطح دندان تراش خواهد خورد. دومین تفاوت این دو مدل در میزان استحکام آن هاست به طوریکه لمینت سرامیکی در مقایسه با لمینت کامپوزیتی مقاوم تر است.

آیا این امکان وجود دارد که تنها یک ردیف از دندان ها را لمینیت کرد؟

برای تصمیم در این باره ابتدا دندان های بیمار باید مورد معاینه قرار بگیرند و بسته به تشخیص دندانپزشک یک یا هر دو فک لمینت می شوند.

آیا می توان لمینت ها را برداشت؟

یکی از پرتکرارترین سوالاتی که در این رابطه مطرح است این است که آیا می توان لمینت های دندان را برداشت؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که نحوه نصب و قرار دهی ، لمینت ها به گونه ای است که مینای دندان تراش می خورد ، با تراش خوردن مینای دندان ، دندان آسیب پذیر می شود از همین رو دیگر نمی توان به دوران قبل از قرار دادن لمینیت دندان بازگشت و زندگی بدون لمینت امکان پذیر نمی باشد. البته در صورت نیاز می توانید لمینت ها بردارید و جایگزین کنید. از همین رو بهتر است قبل از لمینت کردن دندان های خود به خوبی فکر کنید چرا که در صورت استفاده از این روش باید برای همیشه از لمینت استفاده کنید.

 

 

 

 

جهت رزرو وقت سریع از کلینیک مهرویلا فرم تماس زیر را پر کنید: