آیا کودک شما دندان درد دارد؟ آیا به دنبال یک دندانپزشک خوب برای کودک خود هستید؟ آیا محیط دندانپزشکی کودکان برای شما والدین عزیزم حائز اهمیت است؟ با ما همراه باشید تا شما عزیزان را در رابطه با انتخاب بهترین کلینیک دندانپزشکی در کرج یا سایر شهر های ایران راهنمایی کنیم. کلینیک دندانپزشکی مهرویلا با کمک بهترین دنداندپزشکان ، بهره مندی از کادری حرفه ای و مجرب همواره آماده خدمت رسانی به شما عزیزان و فرزندان دلبندتان می باشد. اغلب والدین به سالم و سلامت بودن دندان های کودک شان بسیار اهمیت می دهند، همین امر موجب شده است تا برای معاینه و چکاب دندان های کودک خود به دنبال بهترین کلینیک دندانپزشکی در کرج یا سایر شهر های ایران مانند تهران باشند. این امر خیلی مهم و تاثیر گذار است، زیرا از دوران کودکی باید مراقب دندان های کودکان بود تا در دوران بزرگ سالی دچار مشکل نشوند.

 

دندانپزشکی کودکان

 

شما والدین عزیز می توانید پس از مراجعه به دندانپزشکی مهرویلا بهترین کلینیک دندانپزشکی کرج ، از دندانپزشک اطفال بخواهید تا راه ها و روش های نگه داری صحیح از دندان های کودک را به شما توضیح دهد.

فواید مراجعه به بهترین دندانپزشکی اطفال کرج

خوشبختانه امروزه خدماتی که مربوط به حوزه دندانپزشکی اطفال و کودکان می شود ، دستخوش تغییرات بسیار زیادی قرار گرفته و تا کنون پیشرفت های بزرگی در پی داشته است و در جمعیت والدین کودکان و نوجوانان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. خدماتی که توسط یک دندانپزشک خوب و مجرب در بهترین کلینیک دندانپزشکی کرج ارائه می شود از تنوع بسیار زیادی برخوردار است که همین مسئله باعث می شود تا کودک با پزشک معالج خود همراهی داشته باشد و کمتر از فرایند درمان ترس و نگرانی داشته باشد. خدماتی که بهترین دندانپزشک اطفال ارائه می دهد ، در برگیرنده انواع روش های ترمیمی ، درمان ریشه ، پیشگیری از ایجاد و گسترش پوسیدگی های دندانی و کمک به رشد صحیح و اصولی دندان های دائمی می شود. با مراجعه کردن به یک مرکز دندانپزشکی خوب در کرج که خدمات دندانپزشکی کودکان را به بهترین نحو ممکن ارائه می دهند بسیار مهم می باشد و فواید بسیار زیادی را دارد. به عنوان مثال والدین دیگر نیازی به یافتن دندانپزشکی دیگر برای یافتن مرکزی مجهز برای درمان مشکلات متنوع فرزندش ندارد و همچنین آسایش و راحتی بیشتری را برای والدین به ارمغان می آورد.

بهترین دندانپزشکی اطفال در کرج کجاست؟

اگر شما نیز به عنوان یک پدر و مادر وظیفه شناس و آگاه برای معاینه دندانپزشکی فرزند خود به دنبال بهترین دندانپزشکی اطفال در کرج هستید و تمایل دارید بدانید بهترین مرکز دندانپزشکی در کرج کجاست ؟ حتما در زمان جستجو با گزینه های مختلفی رو به رو شده اید که این مسئله خود انتخاب شما را برای برگزیدن بهترین مرکز درمانی دندانپزشکی کودکان در  این کلان شهر را بسیار سخت کرده است. یکی از مهم ترین نکاتی که می توانید در زمان انتخاب بهترین دندانپزشک کودکان در استان البرز در نظر داشته باشید ، مراجعه به نمونه کار های متخصص دندانپزشکی اطفال کلینیک مورد نظر خود است. رضایت مشتریانی که از خدمات آن ها استفاده کرده اند نیز می تواند برای شما اطمینان خاطر به وجود آورد و سلامت دندان های فرزند دلبندتان را به دست او بسپارید.

دندانپزشک کودک کیست؟

دندانپزشک کودک علاوه بر داشتن تحصیلات در زمینه دندانپزشکی کودکان ، باید تحصیلات روانشناسی درباره نحوه صحیح برخورد با کودک را داشته باشد و همچنین بتواند تعامل خوبی را با والدین جهت گذراندن مراحل درمان برقرار کند تا والدین حین درمان کودک را سرزنش یا با وی بدگویی نکنند. همه ما می دانیم که صبر کودک بسیار کم و محدود است به همین دلیل دندانپزشک باید وقت شناس باشد و کودک را برای مدت طولانی در اتاق انتظار معطل نکند. باید آگاهی دندانپزشک کودک به اندازه ای باشد که حین درمان درباره مواردی که برای سن کودک مناسب نیست، صحبت نکند.

یکی از باتجربه ترین و بهترین دندانپزشک کودکان در کرج ، دکتر فرزین اصلانی می باشد. دکتر اصلانی متخصص ارتودنسی ، فلوشیپ ، فوق تخصص ارتودنسی و جراحی فک و نیز عضو هیئت علمی دانشگاه می باشد. اگر قصد مراجعه به کلینیک دکتر اصلانی را دارید، با شماره هایی که در سایت وجود دارند تماس بگیرید.

 

دندانپزشکی کودکان

 

درباره دندانپزشکی کودکان

در ابتدا باید بگوییم که دندانپزشکی کودک شاخه ای از دندانپزشکی می باشد که برای نخستین بار توسط انجمن دندانپزشکی آمریکا آغاز به کار کرد. همانطور که از آن اطلاع دارید، آسیب ها و بیماری های دهان و دندان اغلب از دوران کودکی شروع می شود و پیشگیری از این عوامل بسیار مهم و ضروری می باشند به همین دلیل دندانپزشکی کودکان هم در زمینه افزایش آگاهی کودکان و نوجوانان در رعایت بهداشت دهان و دندان و هم در زمینه پیشگیری از بسیاری از ناهنجاری هایی که در دهان و دندان به وجود می آیند، بسیار تاثیر گذار می باشد.

جهت آگاهی شما عزیزان باید بگوییم که دندانپزشکان اطفال درمان دندان های کودکانی که فلج مغزی و عقب افتادگی ذهنی یا اوتیسم دارند را نیز انجام می دهند و تنها تفاوت شان با دیگر دندانپزشکان نحوه برخورد با کودکان است.

شاخصه های دندانپزشکی کودکان در کرج

طراحی دندانپزشکی اطفال باید با دندانپزشکی بزرگسالان متفاوت باشد و کودک را جذب خود کند، این امر موجب آرامش کودک در این محیط می گردد. وجود نقاشی ها و اسباب بازی هایی که مورد علاقه کودکان می باشند می توانند احساس ترس و اظطراب را در کودک ازبین ببرند. خاص و جذاب بودن محیط دندانپزشکی اطفال موجب برقرار کردن ارتباط کودک با آن محیط و انجام همکاری های لازم با دندانپزشک می شود. در دندانپزشکی کودکان و اطفال اتاق انتظار کودک از اتاق انجام خدمات دندانپزشکی جدا می باشد و کودک سر و صدا ها را متوجه نمی شود، این امر ترس کودک را کاهش می دهد.

 

دندانپزشکی کودکان

 

 

منظور از دندانپزشکی کودکان چیست؟

رعایت نکات بهداشتی دهان و دندان برای جلوگیری از مشکلات و بیماری های مربوط به آن ، می بایست توسط دندانپزشک اطفال که از تخصص های مورد نیاز به جهت مراقبت و پیشگیری از این نگرانی ها برخوردار است ، ارائه شود.

مراقبت های بهداشتی توسط دندانپزشکی کودکان در کرج

دندانپزشک کودکان مراقبت های بهداشتی جامع را در خصوص دهان و دندان ارائه می دهد که شامل موارد زیر است :

 • معاینه بهداشت دهان کودک که شامل خطر پوسیدگی دندان کودک و مادر است.
 • مراقبت های پیشگیرانه از جمله استفاده از تمیز کننده ها ، خصوصا فلوراید و توصیه های لازم مربوط به تغذیه و رژیم غذایی
 • مشاوره ای در زمینه عادت کودکانی که از پستانک استفاده مکرر دارند و انگشت شصت شان را می خورند.
 • ارزیابی و درمان زودهنگامی در جهت اصلاح نیش نامناسب و صاف کردن دندان ها توسط ارتودنسی
 • مراقبت از آسیب های دندانپزشکی همچون شکستگی و یا جابجایی دندان ها
 • ترمیم حفره های ناقصی که در دندان ایجاد شده است.
 •  درمان زودهنگام پوسیدگی در دندان با معاینات زودهنگام
 • تشخیص شرایط دهان و دندان برای مواجهه با عارضه هایی همانند تب یونجه ، دیابت ، آسم ، نقص نادرزادی قلب و همچنین اختلالات بیش فعالی
 • مدیریت بیماری و عفونت های لثه

نقش دندانپزشکی کودکان در کرج چیست؟

وظیفه این متخصصین دندانپزشک ، مراقبت از دندان های کودکان می باشد. اکثر اطفال ، قادر به صبر و همکاری در پروسه درمان دندان نمی باشند. از این رو دندانپزشک کودکان می داند که چگونه آنها را با متدهایی ، به راحتی معاینه و در نتیجه معالجه کند. علاوه بر این با استفاده از تجهیزات ویژه ای که در دندانپزشکی مهرویلا در کرج موجود می باشد ، به درمان کودکان پرداخته می شود. همچنین متخصصین در این کلینیک دندانپزشکی ، طیف وسیعی از گزینه های درمانی و آموزشی مورد نیاز را در خصوص مراقبت از لثه ، دندان و دهان به شما عزیزان ارائه می دهند.

خدماتی که در دندانپزشکی کودکان بهترین کلینیک دندانپزشکی در کرج ارائه می شود به شرح ذیل می باشد:

 • فلورایدتراپی

فلورایدتراپی یک روش جلوگیری از پوسیدگی دندان می باشد که در آن پس از مراجعه کودک به دندانپزشکی و معاینه توسط متخصص دندانپزشکی کودکان ، در صورت نیاز وارنیش فلوراید بر روی سطح دندان های کودک زده می شود. در واقع فلوراید نوعی ماده معدنی است که به صورت طبیعی در مواد غذایی ، آب و بعضی از خمیر دندان ها وجود دارد و از پوسیدگی دندان ها جلوگیری می کند.

زمانی که این کار برای کودکان صورت می گیرد ، به افزایش استحکام دندان های آن ها کمک کرده و طول عمر دندان ها بیشتر خواهد شد. انجام فلوراید تراپی برای کودکان نیازمند دقت بیشتری است چرا که ممکن است خطراتی را در پی داشته باشد. در حقیقت فلوراید تراپی کودکان با هدف تشکیل دندان های دائمی و کاهش ریسک پوسیده شدن دندان ها انجام می شود. در صورتی که فلوراید تراپی تحت دندانپزشک ماهر صورت نگیرد ، ممکن است دندان های کودک به رنگ قهوه ای درآیند، در نتیجه احتمال پوسیده شدن آن ها نیز افزایش می یابد.

 

دندانپزشکی کودکان

 

 • فیشورسیلانت

فیشورسیلانت از دیگر روش های جلوگیری از پوسیدگی دندان می باشد که در آن از این ماده برای پوشاندن شیارهای سطح دندان های آسیاب استفاده می شود. با انجام فیشورسیلانت دیگر مواد غذایی و خوراکی در سطح دندان گیر نکرده و باعث بروز پوسیدگی در دندان کودک نمی شود. در واقع فیشورسیلانت ، روشی ایمن و بی خطر است و نوعی پوشش پلاستیکی است که غالبا پزشک متخصص در حوزه دندانپزشکی کودکان به روی دندان های پشتی قرار داده می شود.

 • ارتودنسی پیشگیری

ارتودنسی پیشگیری با هدف جلوگیری از بروز نامرتبی و ناهنجاری های فکی در کودکان انجام می شود. در این روش درمانی متخصص ارتودنسی و دندانپزشکی کودکان به همکاری یکدیگر اقدام به انجام آن می کنند. از مزیت های این روش می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • کاهش مدت زمان درمان در آینده
 • هدایت و رشد فک در دوران رشد
 • قرار گیری دندان های دائمی در جای مناسب
 • از آسیب دیدگی دندان های جلویی جلوگیری می کند.
 • باز شدن فضا برای درآمدن و رویش دندان های جدید.
 • ریسک آسیب دیدگی دندان های دائمی کمتر می شود.
 • رعایت بهداشت دهان و دندان برای کودک آسان تر خواهد شد.

 

دندانپزشکی کودکان

 

 • عصب کشی دندان

در صورتی که پوسیده شدن دندان به قدری زیاد باشد که به ریشه دندان رسیده باشد اقدام به عصب کشی می کند. در این روش ابتدا پس از بی حس کردن ناحیه تحت درمان ، دندانپزشک متخصص در زمینه دندانپزشکی کودکان پوسیدگی را برداشته و پس از ان با استفاده از مواد مخصوص اقدام به پر کردن دندان می کند.

 • فضانگهدار

استفاده از فضانگهدار زمانی انجام می شود که یک یا چند دندان شیری کودک به دلایل مختلف اعم از برخرود ضربه ، پوسیدگی از بین رفته باشد در این صورت دندانپزشک برای حفظ فضای دندان برای رشد دندان دائمی از این ابزار استفاده می کند.

رضایت بیمار کوچولو از فرایند درمان توسط متخصص دندانپزشکی کودکان

 

 

خدمات ارائه شده توسط بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در کرج

متخصص دندانپزشکی اطفال ، طیف وسیعی از درمان ها و خدمات دندانپزشکی را به کودکان و نوجوانان ارائه می نماید. این مراقبت ها و درمان ها ، دندان های شیری ، دندان های دائمی ، لثه و دهان کودکان و نوجوانان را شامل می شود. در ادامه با مهم ترین خدمات دندانپزشکی کودکان آشنا می شویم :

 • آموزش مراقبت های بهداشت و سلامت دهان و دندان کودک

یکی از مهمترین وظایف متخصص ددندانپزشکی اطفال ، آموزش هایی در زمینه سلامت دهان و دندان کودک می باشد. از آن جایی که دندان های کودکان تازه رشد یافته است ، مراقبت از آن ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این آموزش ها علاوه بر کودکان به والدین آن ها نیز ارائه می شود ، تا بتوانند در حوزه سلامت دندان های کودک ، ناظر و پشتیبان آن ها باشند. ایجاد عادت های سالم در کودکان مهمترین هدف این آموزش ها می باشد. چرا که این عادت ها پس از نهادینه شدن در کودک ، در سنین بالاتر نیز تداوم می یابند. مشاوره در زمینه تغذیه و رژیم غذایی مناسب ، نحوه صحیح مسواک زدن و استفاده از نخ دندان ، از جمله این آموزش ها می باشند.

 • تشخیص بیماری ها و پیشگیری از بروز آن ها

از آن جایی که تمیز کردن دندان ها ، برای کودکان دشوار می باشد ، این گروه بیشتر در معرض پوسیدگی دندان قرار دارند. برای پیشگیری از پوسیدگی دندان در کودکان ، متخصص دندانپزشکی اقدامات پیشگیرانه ای چون تمیز کردن دندان ها ، فلوراید درمانی یا فیشور سیلانت را برای کودک انجام می دهد. همچنین بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان در کرج ، با بررسی دقیق دهان و دندان های کودک به شناسایی مشکلاتی که ممکن است کودک در آینده به آن ها دچار شود ، می پردازد و درمان مناسبی را برای آن پیشنهاد می دهد.

 

 

 • ارائه درمان های تخصصی

با توجه به طیف وسیع مشکلات دهان و دندان کودک ، انواع مختلفی از روش های درمانی وجود دارد. نمونه ای از درمان های تخصصی ارائه شده توسط دندانپزشک اطفال ، را در ادامه مقاله مشاهده می کنید. ممکن است در کودکانی که به سبب معلولیت جسمی یا ذهنی ، یا به دلیل ترس و اضطراب شدید با پزشک خود همکاری نمی کنند ، لازم باشد خدمات دندانپزشکی تحت بیهوشی انجام شود ، که تشخیص این موارد به عهده متخصص دندانپزشکی کودکان در کرج می باشد.

 • ترمیم دندان های شیری و دائمی در کودکان

خرابی و پوسیدگی دندان ، شکستگی و رشد ناکافی و صحیح دندان ، سبب می شود که برای ترمیم این مشکلات ، نیاز به پر کردن دندان باشد. شاید تصور کنید که پر کردن دندان ، تنها در دندان های دائمی قابل انجام است ، ولی این گونه نیست. دندان های شیری نیز برای ترمیم نیاز به پر کردن دارند. اهمیت ترمیم دندان های شیری از آن جهت است ، که بروز درد یا عفونت در این دندان ها ، می تواند موجب امتناع کودک از غذا خوردن شود و یا به دلیل عدم جویدن صحیح غذا ، سبب بروز دل درد یا مشکلات گوارشی در او شود. این امر می تواند در رشد کودک اختلال ایجاد کرده و سبب ضعیف شدن او گردد.

 • مدیریت رفتار و همکاری کودک در زمان درمان

یکی از مشکلاتی که در دندانپزشکی کودکان وجود دارد و برای رفع آن نیاز به تبحر و تجربه بالای دندانپزشک اطفال می باشد ، جلب نظر ، همکاری و صبوری کودک در زمان انجام معاینات می باشد. دندان پزشکان اطفال به دلیل تخصص و مهارتی که دارند می دانند که چگونه دهان کودک را معاینه کنند تا کودک اذیت نشود و شرایط را تحمل کند. علاوه بر آن برخی از دندانپزشکان برای راحتی کودک و از بین بردن ترس کودکان از انجام پروسه های درمان در  مطب خود تجهیزات متخصص کودکان را دارند تا برای کودکان مراجعه کننده جالب و سرگرم کننده باشد.

در جلسات درمانی ، بهتر است والدین به صورت دائم در اتاق درمان حضور نداشته باشند و در صورتی که نیاز باشد ، با انجام هماهنگی های لازم به دندانپزشک وارد اتاق معاینه شوند. بر اساس تجربه متخصص دندانپزشکی کلینیک مهرویلا ، کنترل اضطراب و مدیریت رفتار کودکان در زمانی که والدین نزد آن ها هستند بسیار سخت تر و مشکل تر می شود. والدین عزیز و گرامی باید توجه داشته باشند که در زمان درمان نباید با کودک خود صحبت کنند. بهتر است اجازه دهند تا کودک با دندانپزشک مربوطه ارتباط برقرار کند. خصوصا از گفتن جملاتی مانند نترس ، درد ندارد ، آمپول نمی زنه ، چشماتو ببند ، کلا یک دقیقه است و از این دست سخنان که باعث ایجاد ترس و ناراحتی در کودک می شود و می تواند تاثیر بسیار بدی در کودک داشته باشد ، خودداری نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقالات جامعی که در رابطه با موارد فوق تهیه شده و در وب سایت موجود است مراجعه کنید. در صورت داشتن سوال در رابطه با دندانپزشکی کودکان می توانید از طریق وب سایت یا صفحه اینستاگرام کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی مهرویلا بهترین کلینیک دندانپزشکی در کرج تمامی سوالات خود را پرسیده و پاسخ آن را دریافت کنید.

 

 

دندانپزشکی تحت بیهوشی در کرج

همانطور که در مطب فوق نیز گفته شده برخی از کودکان با دندانپزشکان همکاری نمی کنند و رفتار های نامناسبی را از خود درمان مراجعه و درمان نشان می دهند. در برخی از موارد کودک با استفاده از شگرد های دندانپزشک ارام شده و تحت درمان قرار می گیرد اما گاها دندانپزشک به هیچ طریقی نمی تواند او را آرام کند و به درستی دندان های او را تحت معاینه قرار دهد. در چنین شرایطی بهترین متخصص دندانپزشکی کودکان ، از والدین اجازه درمان تحت بیهوشی را می خواهد. درمان تحت داروی بیهوشی یکی از روش های موثر برای درمان مشکلات دندان اطفال پرخاشگر ، نا آرام و ترسیده می باشد. باید بگوییم که این روش درمانی کاملا ایمن و بدون عوارض جانبی می باشد از همین رو خطری فرزند دلبند شما را تهدید نخواهد کرد.

لازم به ذکر است که این روش درمانی در زمانی که پزشک تمامی راه های مدیریت رفتار و همکاری کودک در زمان درمان را انجام داد اما نتیجه ای کسب نکرد ، انجام می شود و پزشک برای تحت بیهوشی قرار دادن کودک از دوز بسیار کمی دارو بیهوشی استفاده می کند. کلینیک دندانپزشکی مهرویلا یکی از بهترین و معتبر ترین دندانپزشکی های اطفال و بزرگسالان می باشد که از کادری متخصص ، مجرب و متبحر برای انجام امور درمانی ، زیبایی و ترمیمی استفاده می کند. عزیزانی که برای درمان مشکلات دهان و دندان فرزندان خود به دنبال یک مرکز درمانی و زیبایی دندانپزشکی در کرج هستند می توانند به این کلینیک مراجعه نمایند.

هزینه خدمات دندانپزشکی بهترین کلینیک دندانپزشکی اطفال کرج

با توجه به این موضوع که روش های درمانی متفاوتی برای درمان ناهنجاری های فکی و دندانی در کودکان وجود دارد ، در نتیجه نمی توان هزینه ثابتی را برای آن تعیین کرد. اما شما عزیزان در صورتی که تمایل به انجام خدمات دندانپزشکی کودکان در کلینیک مهرویلا را دارید می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تعرفه های دندانپزشکی با شماره تماس های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید یا با متخصصین ما از طریق صفحه پرسش و پاسخ در ارتباط باشید تا بهترین راهکار را برای درمان ناهنجاری های کودکان خود دریافت کنید. شما عزیزان می توانید در قسمت گالری تصاویر و ویدیو سایت نمونه کار های کلینیک مهرویلا واقع در کرج را مشاهده و بررسی نمایید.

کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی مهرویلا با داشتن کادری متخصص و مجرب در محیطی بهداشتی و تمیز ، ارائه دهنده انواع خدمات دندانپزشکی مخصوص کودکان و بزرگسالان در کرج می باشد.