جراح فک در کرج

جراح فک در کرج

جراح فک در کرج : جراحی فک و صورت یکی از تخصص های ده گانه دندانپزشکی است و شاید به نوعی بتوان عنوان متفاوت ترین تخصص دندانپزشکی را نیز بر روی آن نام نهاد. یک جراح فک و صورت بیشتر از آنچه با دندانپزشکی ارتباط داشته باشد، یک پزشک محسوب می شود و با سیستم بیمارستانی سر و کار دارد.

جراحی فک و صورت در حقیقت تلاقی دندانپزشکی و پزشکی است و یک جراح فک و صورت پزشکی است که عملهای خود را بر پایه اطلاعات دندانپزشکی خود انجام می دهد. جراحی فک و صورت در کرج نیز از آن جمله تخصص هایی است که هنوز نیاز به آن حس می شود؛ بخصوص که کرج جمعیت جوانی را دارد و همین موضوع مزید بر علت شده است تا جراحان فک و صورت در کرج مراجعین زیادی داشته باشند.

جراح فک در کرج

جراحی دهان، فک و صورت

همانطور که توضیح داده شد، راه ورود به رشته تخصصی جراحی فک و صورت از دندانپزشکی است و نه پزشکی. فارغ التحصیلان دندانپزشکی پس از سپری نمودن تعهدات مربوطه، می توانند در آزمون ورودی تخصص دندانپزشکی شرکت کنند و رشته مورد علاقه خود را انتخاب نمایند. جراحی فک و صورت را شاید بتوان پولسازترین و البته دشوارترین تخصص دندانپزشکی نامید. یک پذیرفته شده دوره تخصصی جراحی فک و صورت۵-۶ سال در این زمینه آموزش می بیند که این زمان حدوداً دو برابر زمان آموزش تخصص های دیگر دندانپزشکی است.

جراح فک و صورت

هنگامی که یک جراح فک فارغ التحصیل می شود بایستی تعهدات مربوط به دوره تخصصی خود را بگذراند که همین دوره نیز از تعهدات سایر متخصصین دندانپزشکی بیشتر است. بهرحال جراح فک و صورت زمینه های گسترده ای از فعالیت را در دوران تحصیل خود آموزش می بیند که از یک طرف جاذبه آفرین و از سویی دیگر دشوار نیز می باشد. شاید به همین دلیل است که جراحان فک و صورت اعتقاد دارند که بایستی عاشق جراحی باشی تا بتوانی سختی های مسیر را تحمل کنی.

عمل فک

مهمترین کاری که یک جراح فک و صورت انجام می دهد، انجام جراحی ارتوگناتیک ( عمل فک ) می باشد. برای انجام عمل فک معمولاً لازمست که ابتدا یک متخصص ارتودنسی فرد را برای انجام عمل فک آماده کند. پس از این مرحله ارتودنسی قبل از جراحی فک، هنگامی که فرد آماده عمل می شود، آزمایش های مربوطه انجام می شود و عمل مورد نظر روی مدلهای گچی فک بیمار شبیه سازی می شود.

جراح فک در کرج

پس ازینکه تایید نهایی جراحی فک صادر شد، جراح فک یک ویفر جراحی فک برای تثبیت روابط جدید فکی بیمار می سازد و بیمار به اتاق عمل می رود.عمل فک معمولاً یک صبح تا ظهر طول می کشد و بیمار نیز یک شب بیشتر بستری نمی شود. دوران نقاهت عمل فک نیز معمولاً یک هفته است و معمولاً یک ماه بعد از جراحی فک ، ارتودنسی بیمار از سر گرفته می شود.

عمل بینی

یکی دیگر از درمانهای روتین یک جراح فک و صورت جراحی بینی است. البته در این مورد جراحان فک و صورت و متخصصین گوش و حلق و بینی و حتی متخصصین پلاستیک با هم تداخل درمانی دارند و علاقه مندی هر سه این گروه های پزشکی به عمل بینی مشخص است. آنچه معمولاً در این رابطه گفته می شود این است که به دلیل آشنایی جراحان فک و صورت با استخوان، مشکلات استخوانی بینی را بهتر از رقبای پزشک خود عمل می کنند.

خدمات زیبایی

جراحان فک و صورت در زمینه های زیبایی نیز فعال می باشند. از جمله این درمانها می توان به لیفت گوشه ابرو. لیفت پیشانی، لیفت لب، برجسته سازی دائمی لب، جراحی پلک، تزریق چربی، پروتز لب، پروتز زاویه فک، پروتز زیر چشم، پروتز گونه، پروتز چانه اشاره کرد. برخی از این خدمات زیبایی در اتاق درمان مطب قابل انجام می باشند اما برخی دیگر نیاز به شرایط بیمارستانی دارند.

خدمات درمانی

بهرحال خاستگاه یک جراح فک و صورت دندانپزشکی است و جراحان فک و صورت با وجود وسیع بودن درمانهای بیمارستانی خود، به خدمات درمانی و کلینیکی دندانپزشکی نیز می پردازند. انجام ایمپلنت دندانی ، بازسازی استخوان جهت کاشت ایمپلنت دندانی، درمان ضایعات دهان شامل کیست و تومور، جراحی دندان عقل و سایر دندانهای نهفته و شکسته از جمله این خدمات دندانپزشکی می باشند که جراح فک و صورت به آنها می پردازد.

جراح فک در کرج

جراح فک و صورت کرج

در اواسط سال ۱۳۹۸ تعداد جراحان فک و صورت شهر کرج که پروانه اشتغال رسمی در این شهر را دریافت کرده اند، هشت نفر می باشند که این آمار زیر حد نیاز برای استان دو میلیونی البرز می باشد. از جمله جراحان فک و صورت که در شهر کرج و فردیس مشغول به کار می باشند می توان به پزشکان زیر اشاره کرد

  1. دکتر رضا سلطانیان
  2. دکتر کسری قربانی
  3. دکتر هادی محسنی مقدم
  4. دکتر رضا کلباسی
  5. دکتر امین نوروزی ( که البته در فردیس مشغول به کار هستند و جزو معدود متخصصین دندانپزشکی کرج هستند که در فردیس کرج مشغول به کار می باشند ).

جراح فک و صورت در کلینیک دندانپزشکی مهرویلای کرج

جراحی فک و صورت از آن جمله رشته های دندانپزشکی است که به سختی می توان همکاری متخصص آن را به درمانهای دندانپزشکی کلینیکی جلب نمود. کلینیک دندانپزشکی مهرویلای کرج روی درمانهای تخصصی دندانپزشکی برنامه ریزی زیادی نموده است و جزو معدود کلینیک های دندانپزشکی کرج می باشد که جراح فک و صورت در آن مشغول به همکاری است.

جراح فک و صورت شاغل در کلینیک دندانپزشکی مهرویلا خدمات درمانی دندانپزشکی را در کلینیک دندانپزشکی ارائه می کند و در صورت نیاز به خدمات بیمارستانی، این درمانها را نیز در مراکز مربوطه تحت پوشش قرار می دهد.

Visit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On Instagram