دندان های عقل در دهان برخی از افراد به خوبی رشد نمی کنند و مشکلاتی را برای آن ها به وجود می آورند. این افراد پس از مراجعه به دندانپزشکی ، با تشخیص دندانپزشک باید جراحی دندان انجام دهند تا بتوانند آن دندان ها را از دهان خارج کنند. اگر این جراحی صورت نگیرد بیمار دچار مشکلاتی مانند درد دندان و بهم ریختگی دندان ها و غیره می شود. بهتر است ابتدا به دندانپزشکی مراجعه و دندان های خود را چکاب کنید. پس از انجام معاینات لازم توسط دندانپزشک در صورت نیاز باید برای جراحی بافت سخت یا نرم در فک اقدام کنید. اگر به دنبال کلینیک دندانپزشکی معتبری برای انجام این درمان می باشید می توانید به کلینیک دندانپزشکی مهرویلا مراجعه کنید. جراحان و دندانپزشکان حاذقی در کلینیک ما حضور دارند که تاکنون تجربه های موفقی داشته اند. شما نیز می توانید بهترین تجربه درمان را با ما داشته باشید. جهت مراجعه با شماره هایی که در سایت وجود دارند تماس بگیرید.

جراحی دندان

جراحی دندان عقل

اگر برای انجام این پروسه عفونت وجود داشته باشد ابتدا باید عفونت برطرف درمان شود سپس جراحی صورت گیرد. در این فرایند ، ابتدا دندانپزشک لثه دندان مورد نظر را بیحس می کند که این بیحسی با تزریق آمپول به لثه انجام می شود. سپس دندانپزشک با استفاده از ابزار خاصی بافت لثه روی دندان را باز می کند و استخوان پوشاننده را از روی دندان برمی دارد. در مرحله بعدی دندانپزشک خوب بافتی که دندان توسط آن به استخوان متصل شده است را جدا می کند و در انتها دندان را می کشد. پس از انجام شدن تمامی مراحل ، بخیه زده می شود که در برخی مواقع این بخیه ها جذبی هستند و نیازی به کشیدن ندارند.

درد جراحی دندان عقل

به دلیل انجام فرآیند بیحسی قبل از انجام جراحی، بیمار دردی را حین جراحی احساس نمی کند، اما ممکن است پس از برطرف شدن اثرات داروی بیحسی درد به سراغ بیمار آید که در این شرایط با مصرف دارو هایی که دندانپزشک برای وی تجویز کرده است، تسکین پیدا می کند.

جراحی دندان شکسته

در صورتی که دندان شکسته شود دندانپزشک آن دندان را با استفاده از روش پرکردن و روکش گذاری و غیره ترمیم می کند اما اگر این شکستگی به گونه ای باشد که با این روش ها نیز درمان نشود دندانپزشک توسط جراحی شکستگی دندان را از دهان خارج می کند.

 

مراقبت های پس از جراحی دندان

این فرایند نیز همانند دیگر جراحی ها به مراقبت هایی نیاز دارد که ما در ذیل به این مراقبت ها اشاره کرده ایم.

 1. مراقب باشید تا زمانی که اثرات دارو بیحسی ازبین نرفته است زبان یا لپ خود را گاز نگیرید.
 2.  هنگام استراحت چند بالشت در پشت سر خود بگذاريد.
 3. در صورت طولانی شدن مدت خونریزی دندان تان با دندانپزشک تماس بگیرید.
 4. از کیسه یخ بر روی گونه هایتان استفاده کنید.
 5. 3 _ 2 روز پس از جراحی از کمپرس گرم استفاده کنید.
 6. فعالیت های بدنی خود را به حداقل برسانید.
 7. به مدت 24 ساعت پس از پروسه سیگار نکشید.
 8. مراقبت های بسیاری پس از عمل وجود دارد که در مقالات بعدی به آن ها خواهیم پرداخت.

آیا جراحی دندان عقل ضروری است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم در صورتی که دندان های عقل در وضعیت صحیح رشد کنند می تواند با ارزش باشد اما در صورتی که در وضعیت صحیح نباشد می تواند دچار پوسیدگی ، اعمال فشار به سایر دندان ها و غیره شود و همچنین تمیز کردن این دندان بسیار دشوار است بنابراین توصیه می شود که این دندان تحت جراحی از دهان خارج شود.

آیا کشیدن دندان عقل عوارض دارد؟

باید بگوییم که کشیدن این دندان هیچ عارضه ای در پی نخواهد داشت و با خارج کردن آن از دهان مانع از بهم ریختگی دندان ها و مشکلات دیگر می شوید.

جراحی دندان

انتخاب بهترین دندانپزشکی برای جراحی دندان

توصیه ما به شما عزیزان این است که در استان محل زندگی خود برای انجام خدمات دندانپزشکی به بهترین کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید حال ممکن است این سوال در ذهن تان ایجاد شود که چگونه می توان بهترین دندانپزشکی را انتخاب کرد؟

برای انتخاب یک کلینیک دندانپزشکی خوب و مجهز می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل به عنوان مثال کلینیک دندانپزشک کرج را انتخاب کنید. پس از انتخاب بهترین کلینیک دندانپزشکی برای مشاوره و معاینه به آن جا مراجعه کنید.پس از مطمئن شدن از انتخاب خود در آن کلینیک پرونده تشکیل داده و برای انجام خدمات دندانپزشکی اعم از جراحی دندان به آن جا مراجعه نمایید.

ویژگی های بهترین کلینیک دندانپزشکی چیست؟

 • یک کلینیک دندانپزشک خوب برای انجام جراحی دندان باید مجهز باشد و دندانپزشکان متبحری در آن فعالیت کنند.
 • پرسنلی که در آن مجموعه فعالیت می کنند با مراجعین برخورد مناسبی داشته باشند و به درستی آن ها را راهنمایی نمایند.
 • محیط دندانپزشکی باید آرام باشد و محیط اتاق انتظار مناسب باشد.
 • دندانپزشکان موجود در آن کلینیک در زمان های مشخص شده در کلینیک حضور داشته باشند و بیمار را منتظر نگذارند و سلامت بیمار را اولویت کار خود قرار دهند.

هزینه جراحی دندان عقل

هزینه انجام این پروسه به عوامل مختلفی مانند مشکلات دندان ، مهارت ، تجربه و تخصص  دندانپزشک ، تجهیزات مورد استفاده و غیره بستگی دارد. علاوه بر آن نیز با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و تحریم ها به طور قطع هزینه ای که در زمان نوشتن این مقاله گفته می شود با زمانی که شما این مقاله را می خوانید بسیار متفاوت می باشد. از همین رو نمی توان هزینه ثابتی را برای آن تعیین کرد. برای اطلاع پیدا کردن از هزینه های نهایی این عمل جراحی نیاز است تا شما به صورت حضوری به کلینیک یا مطب دندانپزشکی مورد نظر خود مراجعه کنید تا ابتدا وضعیت دندان ها و قرار گیری دندان عقل بررسی شود.