بهترین متخصص ایمپلنت دیجیتال در کرج

ایمپلنت دیجیتال اخیرا در کرج رایج شده است و کلینیک های دندانپزشکی کرج نیز به تبلیغات در مورد این نوع ايمپلنت روی آورده اند. اما ایمپلنت دیجیتال چیست ، چه تفاوتی با قراردادن ایمپلنت معمولی دارد و قراردهی آن چگونه انجام می شود. در مقاله پیش رو قصد داریم ابتدا تکنیک قراردهی ایمپلنت معمولی را بررسی کنیم و در ادامه توضیح دهیم که قراردهی دیجیتال ایمپلنت چه تفاوتی با آن دارد.

ایمپلنت دیجیتال در کرج

ایمپلنت دندان

ایمپلنت از دو قطعه اصلی ریشه و تاج تشکیل می شود. آن قسمتی که در استخوان قرار می گیرد، فیکسچر نامیده می شود و معمولا از جنس فلز تیتانیومی است تا با بدن سازگار باشد و بدن آن را پس نزند. برای قرار دادن فیکسچر ، بافت نرم توسط جراحی مخصوصی کنار زده می شود و ایمپلنت در داخل استخوان قرار می گیرد و سپس این بافت نرم مجددا روی ناحیه جراحی شده برگردانده می شود تا زمان چند ماهه برای جوش خوردن فیکسچر در استخوان طی شود. پس از چند ماه دوباره بافت نرم کنار زده می شود و طی مراحلی روکش ایمپلنت ساخته می شود. این مراحل بطور خلاصه روش قراردادن معمول ایمپلنت را توضیح می دهند.

ایمپلنت دیجیتال

قراردادن ایمپلنت را می توان بصورت دیجیتال نیز انجام داد. به این معنی که بدون بازکردن لثه روی استخوان و مشاهده آن، از طریق تکنیک های دیجیتال فیکسچر و پایه ایمپلنت را قرار داد و همین موضوع موجب می شود که یک جراحی از مراحل قراردهی ایمپلنت کم شود.

در ایمپلنت دیجیتال که به ایمپلنت بدون درد و خونریزی نیز معروف است، لثه برش نمی خورد و قراردادن ایمپلنت بصورت دیجیتال و به کمک یک راهنمای مخصوص که سرجیکال گاید نامیده می شود ، قرار داده می شود. این برش نخوردن لثه موجب می شود نیاز به بخیه هم وجود نداشته باشد و خونریزی و درد پس از آن به حداقل برسد.

ايمپلنت ديجيتال در کرج

در بحث ایمپلنت دندان در کرج ، آن دسته از کلینیک های دندانپزشکی کرج که زودتر از سایر کلینیک ها و بصورت تخصصی وارد این حوزه شده اند ، تجربه های موفق تر و به روزتری از ارائه خدمات ایمپلنت دیجیتال به مراجعین کرجی خود دارند. این تکنیک قراردهی ایمپلنت نیازمند آشنایی دندانپزشکان و متخصصین ایمپلنت با این تکنیک و فراهم نمودن امکانات مخصوص لابراتواری انجام این تکنیک خاص ایمپلنت می باشند.

ایمپلنت دیجیتال در کرج

مزایای ایمپلنت دیجیتال

چون این ایمپلنت از طریق واسطه ای به نام سرجیکال گاید قرار داده می شود ، احتمال قراردهی نامناسب آن ( به دلیل وابسته نبودن آن به دست جراح ) کمتر بوده و میزان موفقیت آن بالاتر است. همچنین جزییات بیشتری از شرایط استخوان ناحیه مورد نظر در اختیار متخصص ایمپلنت قرار می گیرد و همین موضوع احاطه جراح بر عملکرد خود را بالاتر می برد. ایمپلنت دیجیتال خود معمولا بصورت ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یک روزه تحویل مراجعین می شود ، به این معنا که بلافاصله پس از قراردادن ایمپلنت دیجیتال ، معمولا یک روکش موقت تحویل بیمار می شود و همین موضوع موجب رضایت و انگیزه بالاتری نسبت به تکنیک های معمولی ایمپلنت می شود که معمولا چندین ماه تا تحویل روکش زمان نیاز دارند.

هزینه ایمپلنت دیجیتال در کرج

علاوه بر دوره های مخصوصی که جراح قراردهنده ایمپلنت دیجیتال بایستی طی کند ، انجام این تکنیک نیازمند ابزارهای اسکن و لوازم جانبی اضافه تری است که خود به هزینه درمان اضافه می شود. علاوه بر این موارد، لابراتوارهای ایمپلنت دیجیتال خود باید مهارت بالاتری در این موضوع کسب نموده باشند و تمام لابراتوارهای ایمپلنت دندانپزشکی قادر به انجام این تکنیک نیستند.

ایمپلنت دیجیتال در کلینیک دندانپزشکی مهرویلای کرج

کلینیک دندانپزشکی مهرویلای کرج جزو اولین کلینیک های ارائه کننده ایمپلنت دیجیتال در کرج می باشد. دندانپزشکان مجری این تکنیک ایمپلنت دیجیتال، دوره های مخصوص این ایمپلنت را سپری نموده اند و گواهی مورد نیاز برای انجام آن را کسب نموده اند. علاوه بر این کلینیک دندانپزشکی مهرویلای کرج جزو معدود کلینیک های دندانپزشکی این شهر می باشد که هر دو جراح متخصص ایمپلنت ( جراح لثه و متخصص فک و صورت ) را در همکاری خود دارد و همین موضوع موجب شده است تا این کلینیک به نوعی لقب خانه ایمپلنت کرج را یدک بکشد.