ارتودنسی متحرک

همه چیز درباره ارتودنسی متحرک

برای درمان دندان های به هم ریخته چند نوع ارتودنسی وجود دارد که ارتودنسی متحرک یکی از آن ها می باشد. ارتودنسي متحرک ، همان گونه که از اسم آن نیز مشخص است ، متحرک می باشد ؛ یعنی بیمار می تواند هنگام غذا خوردن آن را از دهان دربیاورد و پس از اتمام غذا ، آن را در سر جای خود قرار دهد.

برخی از بیماران درباره اثر بخشی ارتودنسي متحرک می پرسند ؛ تاثیرات درمان با ارتودنسي متحرک تماما به همکاری بیمار با ارتودنتیست بستگی دارد. هر چه بیمار به دستورالعمل های ارتودنتیست خود پس از درمان عمل کند ، از نتیجه بهتری بهره مند خواهد شد.

 

ارتودنسی-متحرک

قبل از درمان با ارتودنسي متحرک

پیش از این که مراحل درمان آغاز شود ، در ابتدا دندانپزشک ( ارتودنتیست ) دندان های بیمار را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد ، پس از معاینه های لازم مشخص می شود که ارتودنسی متحرک بهتر است یا ثابت ؛ در برخی مواقع تنها ارتودنسی متحرک فک بالا و برخی دیگر ارتودنسی متحرک فک پایین نیاز است. پس از مشخص شدن نوع ارتودنسی مراحل درمان آغاز می گردد.

ارتودنسی متحرک

مزایای استفاده از ارتودنسي متحرک

  • استفاده از این نوع ارتودنسی علاوه بر این که موجب اصلاح فک و دندان های بیماران می شود ، شستشوی دندان ها را راحت تر می کند.
  • استفاده از ارتودنسي متحرک به دلیل آسان تر کردن رعایت بهداشت دهان و دندان، احتمال ابتلا به بیماری های لثه ای را نیز کمتر می کند.
  • بر خلاف دیگر ارتودنسی ها، به هنگام مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن و حتی ورزش کردن می توان به راحتی ارتودنسي متحرک را از دهان خارج کرد.

ارتودنسی متحرک

طول دوره درمان با ارتودنسي متحرک

در حقیقت درمان با ارتودنسي متحرک کوتاه تر از ارتودنسی ثابت است و چیزی حدود شش ماه به طول می انجامد ؛ اما هرچه درمان پیچیده تر باشد این مدت زمان طولانی تر نیز می گردد. در جلسه مشاوره ای که قبل از درمان گذاشته می شود ، ارتودنتیست با توجه به ناهنجاری های فکی و دندانی شما مشخص می کند که مدت درمان چقدر است.

ارتودنسی-متحرک

مراقبت های بعد از ارتودنسی متحرک

  • به هنگامی که در دهان قرار دارد از خوردن غذاهای سفت و سخت پرهیز کنید.
  • مصرف غذاهای شیرین تا زمانی که ارتودنسي متحرک در دهان وجود دارد ، ممنوع می باشد.
  • به هیچ عنوان پلاک ها را برای شستشو در داخل آب جوش یا گرم قرار ندهید.
  • توجه داشته باشید که به هنگام شنا کردن باید پلاک ها را از دهان خارج کنید.
  • در روز های نخست به هنگام صحبت کردن دچار مشکل می شوید که پس از مدتی برطرف می شود.
  • برای شستشوی پلاک ها آن را در هفته یک بار در داخل محلول شستشو قرار دهید.

قیمت ارتودنسی متحرک

این هزینه به نوع ناهنجاری و پیچیدگی درمان بستگی دارد که پس از ارزیابی های لازم مشخص می شود.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
Visit Us On TwitterVisit Us On Instagram