طرح لبخند به این معنا است که با انجام تغییراتی در فرم یا رنگ دندان ها ، بیمار لبخندی زیبا و دلنشین داشته باشد. این تغییرات توسط فرآیند های متفاوتی انجام می شود که سعی داریم در این مقاله به آن ها بپردازیم. امروزه زیبایی حرف اول را می زند ، به همین دلیل افراد بسیاری برای انجام فرآیند های درمانی و زیبایی به دندانپزشکی مهرویلا در کرج مراجعه می کنند.

 

طرح لبخند

 

اصلاح دندان ها علاوه بر ایجاد زیبایی ، بر نحوه غذا خوردن و هضم غذا ، اعتماد به نفس افراد تاثیر بسزایی می گذارد. لبخند زدن و خندیدن از پدیده های فیزیولوژیکی بدن است که موجب افزایش هورمون های مفید در بدن می شود ، اما بسیاری از افراد به دلیل نداشتن دندان هایی مرتب و زیبا از لبخند زدن خودداری می کنند. این افراد می توانند از فرآیند های زیبایی که در دندانپزشکی ها انجام می شود ، استفاده کنند تا به دندان هایی زیبا و جذاب دست پیدا کنند.

مزایای طراحی لبخند زیبا

 • طرح لبخند با سفید و روشن تر نشان دادن دندان ها ، باعث جوان تر به نظر رسیدن چهره افراد خواهد شد.
 • بسیاری از بیماری ها و مشکلات دهان و دندان با کمک اصلاح خنده برطرف می شوند.
 • طرح خنده قادر است بسیاری از پوسیدگی های دندانی ، عفونت ها و بیماری های لثه ای را کاهش دهد.
 • موجب بهبود ساختار دهان ، دندان و تنظیم نسبت لثه شود.

بهترین دکتر برای اصلاح طرح لبخند در کرج

در کلینیک دندانپزشکی مهرویلا ، بهترین مرکز درمان های دندانپزشکی در کرج ، دندانپزشکان و جراحان حاذقی حضور دارند که می توانند در داشتن لبخندی زیبا ، شما را یاری کنند. تجربه بسیار موفق دندانپزشکان ما موجب شده است بیمارانی که تاکنون به کلینیک دندانپزشکی ما مراجعه کرده اند ، از نتیجه درمان رضایت کامل داشته باشند. شما نیز می توانید از کلیه خدماتی که در کلینیک دندانپزشکی ما ارائه می شود ، برای داشتن دندان هایی زیبا و سالم استفاده کنید. برای اطلاع بیشتر به سایت ما مراجعه کنید.

 

طرح لبخند

 

نحوه انجام طـرح لبخند زیبا

 • رنگ دندان ها : اگر رنگ دندان هایتان تغییر پیدا کرده است ؛ حاصل از سن ، غذا و نوشیدنی هایی می باشد که مصرف می کنید. برای اصلاح رنگ دندان ها می توانید از بلیچینگ دندان استفاده کنید و مجددا از دندان هایی سفید و زیبا بهره مند شوید، اما اگر این تغییر رنگ دندان ها شدید باشد ، بلیچینگ دندان پاسخ گو نیست و باید از لمینت ها برای اصلاح آن ها استفاده کنید.
 • نامرتبی ها : برای اصلاح این نامرتبی ها عموما از ارتودنسی و ونیرها استفاده می شود.
 • فضای بین دندان ها : بعضی افراد دندان هایی با فاصله از یکدیگر دارند، اما برخی دیگر بین دندان هایشان فاصله ای وجود ندارد و بر روی یکدیگر قرار دارند یا کج شده اند، برای طرح لبخند در کرج و اصلاح این موارد می توان از ارتودنسی یا کاشت دندان استفاده کرد.
 • عدم وجود دندان : برخی از افراد به دلایل متفاوت دندان های خود را از دست داده اند. این افراد می توانند برای داشتن لبخندی زیبا از درمان هایی ؛ چون ایمپلنت یا بریج دندان استفاده کنند.
 • دندان های شکسته : برای درمان دندان های شکسته از لمینت دندان استفاده می شود.

اصلاح لبخنـد با کامپوزیت

برخی عوامل وجود دارند که بر روی طول دندان ها تاثیر می گذارند، می توان برای اصلاح و طرح لبخند و داشتن لبخندی زیبا از کامپوزیت استفاده کرد.

چه مواردی در طراحی و اصلاح لبخند اهمیت دارد؟

 • طراحی کردن لبخند با نسبت طول و عرض دندان ها رابطه مستقیمی دارد. در طراحی ، نسبت طلایی میان عرض و طول دندان ها باید مورد توجه بسیار زیادی قرار بگیرد و محدودیت های موجود ارزیابی شوند.
 •  باید با خط لثه هماهنگی و تناسب داشته باشد. به بیانی دیگر ، لبخندی زیبا و جذاب است که خطوط لثه در یک راستا و قرینه باشد. نداشتن تناسب و قرینگی ، باعث کاهش زیبایی لبخند خواهد شد. از همین رو ، خطوط لثه ای شما در زمان طراحی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.
 • روکش کردن دندان ، تنها برای طرح لبخند در کرج کاربرد نداشته و دارای کاربرد های بسیار زیادی است که به پیشنهاد و تشخیص دندانپزشک بستگی دارد و استفاده می شود.
 • در صورت داشتن پوسیدگی دندان قبل از هر کاری باید نسبت به درمان آن اقدام کرد. به عبارتی دیگر ترمیم کردن دندان های پوسیده ، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و باید در اولویت کار ها قرار بگیرد تا از به وجود آمدن مشکلات حاد و جدی جلوگیری کند. زیرا پوسیدگی یک دندان باعث می شود تا دندان های دیگر نیز به سرعت آسیب ببیند و خراب شوند. درمان سریع تر پوسیدگی موجب کاهش هزینه درمان نیز خواهد شد.

 

طرح لبخند

 

 • طرح لبخند با استفاده از تکنیک روکش دندان ، موضوع بسیار مهم و پر اهمیتی است. روکش کردن دندان از جمله مواردی است که در زمینه اصلاح لبخند ، کاربرد بسیار زیادی دارد. بعد از مرحله سفید سازی ، روکش کردن دندان های سیاه و زرد در اولویت کار ها قرار می گیرد. روکش های سرامیکی ، به سفید شدن دندان ها کمک بسیار زیادی خواهد کرد. این نوع روکش ها با استفاده از چسب های مخصوص بر روی دندان های بیمار قرار گرفته و منجر به پدید آمدن زیبایی خاص و دلنشینی خواهند شد.
 • طراحی کردن لبخند با استفاده از کاشت نگین دندانی که از جدید ترین و پرطرفدار ترین روش ها است. در اصلاح لبخند ، مهره های کوچک نقره ای رنگ بر روی دندان ها قرار داده می شود که باعث افزایش زیبایی لبخند می شود. منعکس شدن نور بر روی آن ها باعث درخشش آن ها خواهد شد. لازم به ذکر است که این مرحله ، صرفاً برای زیبایی دندان ها بوده و هیچ لزومی برای انجام آن وجود ندارد.
 • باندینگ دندان از جمله تکنیک های مرسوم در علم دندانپزشکی است که هیچ نوع خطری برای بیمار در پی نداشته. بیمارانی که دارای دندان های ترک خورده یا تغییر رنگ داده شده هستند می توانند از طرح لبخند در کرج استفاده کنند. حذف فضاهای خالی ما بین دندان ها ، از جمله کارایی اصلاح خنده است.

انتخاب بهترین کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی برای طرح لبخند

 • انتخاب یک کلینیک خوب برای اصلاح و طراحی لبخند بسیار حائز اهمیت می باشد ؛ به همین علت ، توصیه می شود پیش از مراجعه به هر کلینیک یا دندانپزشک زیبایی ، ابتدا درباره او تحقیق کنید و به این نکته توجه کنید که مطابق علم روز و آگاه باشد و از تکنیک ها و تجهیزات جدید در دندانپزشکی استفاده کند.
 • برای انتخاب یک مرکز خوب و مجهز می توانید در گوگل جستجو کنید یا از دوستان خود پرس و جو نمایید.
 • پس از انتخاب مرکز مورد نظر ، برای مشاوره به آن جا رفته و انتظارات خود را از انجام طرح لبخند بگویید.
 • دندانپزشک زیبایی ، پس از معاینه دهان و دندان تان ، بهترین روش درمانی را به شما پیشنهاد داده ونکات مربوط به آن را توضیح می دهد.
 • کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی مهرویلا با توجه به نیاز شما یکی از روش ها ارتودنسی و جراحی فک ، لمینت دندان ، بلچینگ دندان ، کامپوزیت یا ایمپلنت دندان را برای اصلاح لبخند به شما پیشنهاد می دهد.
 • برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هر یک از روش های درمانی فوق می توانید به مقالات جامعی که تهیه شده و در وب سایت این کلینیک موجود است ، مراجعه کنید و در صورت داشتن سوال از طریق صفحه اینستاگرام یا وب سایت سوالات خود را پرسیده و پاسخ آن را دریافت کنید.

 

طرح لبخند

 

چه عواملی در انتخاب طرح لبخند موثر هستند؟

پس از ارزیابی دندان ها ، دندانپزشک برای انتخاب فرم و طرح لبخند مناسب ، چندین فاکتور از جمله شکل صورت ، سن ، جنسیت و انتظارات و توقعات فرد را درنظر می گیرد. به منظور این کار ، حتی می توان با استفاده از طراحی دیجیتال فرم نهایی را مشاهده کرد.

دسته بندی انواع طرح لبخند

سه دسته کلی برای انتخاب طرح لبخند وجود دارند که شامل لبخند جوانی ، لبخند اسپرت و لبخند عاقلانه می شوند. در لبخند جوانی ، دو دندان جلو بلند تر از دندان های کناری هستند و احساسی از جوانی ، گرمی ، صمیمیت و جسارت را به متقاضی هدیه می دهند. این طرح لبخند ، بیشتر بر صورت کسانی می نشیند که دارای لب های برجسته هستند.

در لبخند عاقلانه ، دندان های جلو در یک راستا قرار می گیرند و احساسی از بلوغ و هوش را به فرد می دهند. دلیل انتخاب این فرم این است که در سن پایین دندان ها یک اندازه نیستند و با بالا رفتن سن و ساییده شدن لبه آن ها ، تقریباً هم اندازه می شوند. معمولاً دندان هایی که در یک راستا قرار می گیرند ، نشانی از عقل و بلوغ هستند.

لبخند اسپرت ، ترکیبی از طرح لبخند جوانی و عاقلانه است. در این مدل ، دو دندان جلو بلندتر از دندان های کناری هستند و احساس صمیمیت و غیر رسمی بودن به طرف مقابل می دهند.

آیا طرح لبخند اصولی دارد؟

بله ، طرح لبخند مطابق اصول مشخصی ایجاد می شود. در لبخندی زیبا ، فضاهای بین دندان ها در لبه های تیز آن ها ، نسبت های مشخصی را رعایت می کنند. هنگام لبخند ، خط لب بالا مماس با لبه لثه ها در نقطه اتصال دندان ها دیده می شود. در حالت طبیعی ، لبه دندان های جلویی فک بالا باید به میزان 1 تا 1.5 میلیمتر جلوتر و پایین تر از لبه دندان های فک پایین باشد. همچنین ، خط لبه تیز دندان های جلویی فک بالا ، هنگام لبخند باید موازی با لبه دندان ها در فک پایین باشد.

اصلاح طرح لبخند هالیوودی

اگر به لبخند سلبریتی های هالیوودی نگاه کنید ، متوجه زیبایی لبخند آن ها خواهید شد. هیچ یک از بازیگران هالیوودی یا ایرانی با دندان های بی نقص و زیبا متولد نشده اند ، اگر به تصاویر قدیمی آن ها نگاه کنید ، متوجه این موضوع خواهید شد. اما شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید راز داشتن این لبخند زیبا و جذاب چیست ؟ بسیاری از بازیگران و افراد مشهور سینما و تلویزیون ، لبخند خود را با استفاده از ابزار های دندان پزشکی و مراجعه به یک کلینیک تخصصی به دست آورده اند و با اصلاح و طراحی لبخند خود توانسته اند ، چهره ای جذاب ، زیبا و ماندگار داشته باشند. از آنجایی که این افراد ، سرلوحه و الگوی خیلی از افراد در کشور ها و جوامع مختلف هستند ، لبخندشان نیز مورد توجه قرار گرفته است ؛ به گونه ای که اکنون زمانی که نام طرح لبخند به میان می آید ، در ذهن افراد لبخند هالیودی نقش می بندد. از همین رو ، خیلی از افراد زمانی که به کلینیک های دندانپزشکی مراجعه می کنند ، از پزشک خود درخواست یک لبخند هالیوودی می کنند تا همانند آن ها زیبا و جذاب به نظر بیایند. اما لازم است بگویم که در میان دندانپزشکان ، هیچ طرحی با عنوان لبخند هالیوودی یا لبخند بازیگران وجود ندارد و آن ها با استفاده از چند تکنیک ساده و سریع ، لبخندی زیبا ، جذاب و هالیوودی را برای چهره شما به وجود می آورند.

مدت زمان اصلاح طرح لبخند

یکی از مهم ترین سوالاتی که افراد امروزه از دندانپزشکان می پرسند این است که طراحی لبخند زیبا و دلنشین چقدر زمان نیاز دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم ، زمان مورد نیاز برای طراحی کردن لبخند به عوامل متعددی بستگی دارد که از میان آن ها می توان به نوع روش درمانی مورد استفاده دندانپزشک ، شرایط بیمار و تجهیزات کلینیک دندانپزشکی یا مطب اشاره کرد. هر کدام از روش های طراحی نمودن لبخند ، نیاز به زمان خاص خود را دارند ؛ به عنوان مثال لیمنیت دندان گاهی در یک جلسه و گاهی در چندین جلسه انجام می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر ، در رابطه با مدت زمان انجام اصلاح خنده باید در ابتدا با دندان پزشک خود مشورت کنید تا بعد از مشخص نمودن روش درمانی و نوع درمان ، وی مدت زمان آن را به شما اطلاع دهد.

عکس طرح لبخند دندان قبل و بعد

طرح لبخند

 

ماندگاری نتایج اصلاح لبخند

مطمئنا تمامی افراد تمایل دارند تا پروسه درمانی یا زیبایی که انجام می دهند ، ماندگاری بسیار زیادی داشته باشد تا هم در زمان و هم هزینه های صرف شده خود صرفه جویی کنند. از همین رو ، قبل از انجام یک فرایند در رابطه با میزان ماندگاری نتایج و همچنین راه های افزایش ماندگاری ان تحقیق می کنند. در خصوص میزان ماندگاری نتایج طرح لبخند باید بگوییم که درمان و زیباسازی در حوزه دندان ، به خصوص زیبایی از جمله روش اصلاح و طراحی لبخند ، مستلزم به رعایت مراقبت های بعد از آن و رعایت بهداشت دهان و دندان می باشد.

برای افزایش طول عمر نتایج زیبایی دندان ها باید به خوبی بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید تا دندان ها اسیب نبینند. بعد از اینکه درمان بر روی دندان ها صورت گرفت نیز افراد باید با مسواک زدن و نخ دندان کشیدن ، هم سفیدی و درخشانی دندان های خود را حفظ نمایند و هم مانگاری و سلامت آن ها را افزایش دهند. با این وجود ، برای حفط ماندگاری و زیبایی دندان ها نیاز است تا به صورت مداوم تحت معاینه و بررسی قرار بگیرد تا در صورت نیاز ، درمان های لازم برای مشکلات به وجود آمده ، همچون لب پر شدن دندان ها یا لک شدن آن ها صورت گیرد.

لمینت کردن دندان

یکی از روش های طراحی کردن لبخند که امروزه متقاضیان و داوطلبین بسیار زیادی دارد ، لمینت کردن دندان یا استفاده از ونیر پرسلن می باشد. این فرایند ، قابلیت اصلاح تعداد بسیار زیادی از مشکلات و همچنین ترمیم زیبایی دندان را در بر دارد. برای انجام این فرایند نیاز است تا دندان پزشک مقداری از سطح دندان را تراش دهد و پس از ان با استفاده از چسب های مخصوصی ، لمینت ها را بر روی دندان نصب کند. این نوع طرح لبخند می تواند مشکلات ظاهری دندان ها را همچون خراشیدگی ، کجی ، تغییر رنگ و غیره را پنهان کند و باعث داشتن لبخندی زیبا و جذاب در افراد می شود. تنها در طول دو جلسه درمانی ، ونیر پرسلن یا همان لمینیت دندان می تواند به شما یک لبخند حیرت آور ، جذاب و زیبا هدیه دهد.  برای اینکه بدانید کدام یک از روش های طراحی کردن لبخند برای شما مناسب می باشد ، بهتر است با دندانپزشک خود صحبت کنید. از همین رو ، سعی کنید دندانپزشکی را انتخاب کنید که تخصص ، تجربه و مهارت بسیار زیادی در این زمینه دارد و با نوع مشکل شما بهترین روش درمانی را انتخاب می کند.

در زمان صحبت کردن و خندیدن چه تعداد از دندان ها مشخص شود؟

معمولا پس از انجام طرح لبخند ، در زمان خندیدن 8 دندان بالا و در زمان صحبت کردن 6 دندان جلویی بالا مشخص می شوند که به لبخند شما جلوه ای زیبا و جذاب می بخشد.

آیا طراحی لبخند همراه با درد است؟

با توجه به پیشرفته علم و تکنولوژی به خصوص در حوزه علم دندانپزشکی می توان گفت که اکثر روش های ایجاد طرح لبخند ، بدون هیچ گونه دردی انجام می گیرند. هر روشی که نیاز به بی حسی داشته باشد ، پزشک برای جلوگیری از بروز احساس درد در بیمار در زمان انجام اصلاح لبخند از بی حسی استفاده می کند. بعد از انجام کار نیز دندان دچار حساسیت های می شود که کاملا طبیعی بوده و در تمامی امور دندانپزشکی رخ می دهد که می توان با استفاده از دارو های مسکن ظرف چند روز برطرف کرد.

قیمت طرح لبخند در کرج

عوامل بسیاری در تعیین هزینه نقش دارند ؛ به همین دلیل بهتر است برای اطلاع به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید و تحت معاینه قرار بگیرید. توجه داشته باشید که این هزینه ، در هر منطقه ای متفاوت است.