شما عزیزان می توانید با دندان هایی زیبا ، لثه هایی سالم ، فک مرتب ، طرح لبخند بسیار زیبایی داشته باشید ، اما در برخی مواقع حتی یکی از این عوامل مانع بهره مندی شما از لبخندی زیبا می شود ؛ برای بر طرف کردن این موانع راه های بسیاری وجود دارد که یکی از برگزیده ترین آن ها ، بلیچینگ دندان می باشد ؛ اگر دندان های تان پوسیده است ، باید به دنبال ترمیم آن ها باشید ، اما اگر رنگ آن ها تغییر کرده است ، می توانید با استفاده از روش سفید کردن دندان آن ها را به رنگ اصلی شان برسانید.

 

بلیچینگ دندان

 

یکی از مشکلاتی که این روز ها افراد به آن دچار هستند ، تغییر رنگ دندان ها می باشد که باید برای درمان به دندانپزشکی مراجعه کنند ؛ این مراجعه و درمان برای افرادی که تصور می کنند ، دندان هایی سفید و معمولی دارند نیز لازم و ضروری می باشد ؛ یکی از علت های تغییر رنگ دندان ها ، رنگدانه های موجود در غذا است که به مرور زمان بر روی رنگ دندان ها تاثیر می گذارد. لازم به ذکر است که بلیچینگ دندان در کرج یا شهر های دیگر برای افرادی که به دلایل ژنتیکی یا مصرف برخی داروها دندان های شان تغییر رنگ قابل توجهی پیدا کرده است ، بسیار ضروری می باشد.

مزایای بلیچینگ دندان

طبق گفته های بهترین متخصص سفید کردن دندان در کلینیک دندانپزشکی مهرویلای کرج بلیچینگ ، ماده اصلی سفید کننده دندان ها می باشد که اصلی ترین ترکیب آن اکسید هیدروژن است ؛ این ماده با نفوذ در قسمت های زیرین مینا و عاج دندان موجب بر طرف کردن رنگدانه ها می شود که نتیجه این امر سفید و درخشندگی دندان ها می باشد.

بليچينگ دندان در خانه هم می تواند ، انجام شود اما ممکن است ، نتایج قابل قبولی برای شما عزیزان به وجود نیاورد ؛ به همین دلیل مطلوب است که این روش درمانی را در دندانپزشکی خوب انجام دهید ؛ توصیه ما به شما عزیزانی که قصد انجام این فرآیند زیبایی را دارید ، مراجعه به کلینیک دندانپزشکی مهرویلا واقع در کرج می باشد ؛ در کلینیک دندانپزشکی ما برترین دندانپزشکان حضور دارند و متخصصین دندانپزشکی آن نیز عضو هیئت علمی دانشگاه نیز می باشند.

معایب بلیچینگ دندان

یکی از مهم ترین مواردی که باعث می شود بیمار از انجام این پروسه صرف نظر کند عوارض جانبی که طی انجام ان به وجود می اید است. برخی از افراد تصور می کنند بعد از انجام این فرایند دندانشان حساس تر می شود. در حالی که این چنین نبوده و هیچ اتفاقی برای دندان های شما نمی افتد. جرمی که بر روی دندان های شما به وجود امده باعث شده تا شما احساس کنید در زنان لمس کردن دندانتان ، دندان کمی بزرگ تر است. زمانی که این جرم از بین می رود به دلیل نبودن جرم احساس می کنید دندان شما کمی از بین رفته است. درحالی که چنین نیست. پروسه سفید سازی دندان کاملا ایمن بوده و عوارض ساده و کم خطری را به دنبال دارد که با گذشت زمان از بین می روند و نتایج دائمی نمایان می شوند.

 • یکی از مهم ترین معایب این تکنیک ، دوام سفید بودن دندان ها می باشد. در این روش سفید ماندن دادن ها دائمی نیست و بسته به استفاده شما و رژیم غذایی شما تغییر رنگ پیدا کرده و به ترمیم و بازسازی نیاز پیدا می کند. منظور از رژیم غذایی استفاده از نوشابه های گازدار ، مصرف دخانیات ، غذاهای که دارای رنگدانه هستند غیره است.
 • دومین مشکلی که این پروسه زیبایی دندان دارد این است که باعث حساسیت در برخی از افراد می شود و فرد از این موضوع بسته به شدن حساسیت رنج می برد. اما در این خصوص باید بگویم که حساسیت ها دائمی نبوده و به مرور زمان برطرف می شود.
 • نتیجه بلیچینگ دندان قابل پیش بینی نمی باشد و بسته به لک دندان ، سن و وراثت متفاوت می باشد و با قطعیت از نتیجه آن نمی توان صحبت کرد.

ماندگاری سفید کردن دندان

دوام و ماندگاری این روش درمانی به عوامل متعددی ؛ از جمله مراقبت های صحیح پس از درمان ، رعایت بهداشت ، داشتن رژیم غذایی مناسب و غیره وابسته می باشد ؛ بنابراین اگر علاقه مند هستید تا سال های بسیار بلیچینگ دندان دوام داشته باشد ، مراقبت ها و دستور العمل هایی که دندانپزشک بعد از درمان به شما عزیزان توصیه می کند را رعایت کنید . در حقیقت میزان ماندگاری این پروسه با ابهاماتی رو به رو است زیرا در مواردی دیده شده است که نتایج حاصل از آن در فردی تا 6 ماه باقی مانده و در دیگری این زمان تا سه سال متغیر بوده است که این موضوع اهمیت مراقبت از دندان ها بعد از بلیچینگ را مشخص می کند . به همین منظور می توانید مصرف غذاهایی که دارای رنگ دانه بالایی هستند را به حداقل برسانید و در استفاده از مسواک و نخ دندان کوتاهی نکنید . علاوه بر این عواملی نظیر سن ، ژنتیک ، دارو های مورد استفاده در دوران نقاهت ، از دیگر موارد تاثیر گذار در ماندگاری بلیچینگ هستند .

سلامت دندان : خوب است بدانید که برای انجام این پروسه ، دندان های بیمار باید از سلامت کافی برخوردار بوده و بدون پوسیدگی باشند زیرا در صورت ایجاد پوسیدگی و یا پلاک ، دندان های به خوبی سفید نشده و این نتایج ماندگاری بالایی نخواهند داشت . در نتیجه توصیه اغلب پزشکان این است که قبل از اینجام بلیچینگ به پزشک مراجعه کرده تا در صورت ایجاد جرم و پوسیدگی دندان ، ابتدا این عارضه ها را درمان شوند .

سن : افزایش سن تاثیر مستقیمی بر نازک شدن مینای دندان دارد که این موضوع منجر به دیده شدن عاج داخلی مایل به زرد دندان می شود ، از همین رو دندان ها زرد تر شده و سریع تر لک می شوند . در حقیقت افراد مسن برای انجام بلیچینگ دندان باید تحت دو تا سه جلسه درمانی قرار بگیرند تا نتایجی همانند افراد جوان را مشاهده کنند اما میزان ماندگاری این نتایج در افراد مسن بسیار کمتر است به گونه ای که این ماندگاری در جوان ها دو برابر بیشتر از آن ها می باشد . اما نگران نباشید زیرا می توانید بلیچینگ را انجام داده و در صورت نیاز به ترمیم آن اقدام کنید .

 

بلیچینگ دندان

 

اقدامات قبل از بلیچینگ دندان به شرح ذیل می باشد :

 1. یکی از مهم ترین موارد پیش از بلیچینگ یا سفید کردن دندان ، انتخاب یک کلینیک دندانپزشکی خوب و مجهز می باشد.
 2. برای انتخاب کلینیک دندانپزشکی خوب در کرج برای بلیچینگ کردن دندان ، در منطقه سکونت خود راه های متفاوتی وجود دارد ؛ از جمله پرس و جو از دوستان و آشنایان یا جستجو در گوگل.
 3. پس از تهیه لیستی از بهترین دندانپزشکی ها درباره آن ها تحقیق کرده و میزان رضایت بیماران آن را بسنجید.
 4. پس از اطمینان از انتخاب خود برای مشاوره و درمان نزد بهترین آن ها بروید.

مراقبت های بعد از سفید کردن دندان به شرح ذیل می باشد :

برای اینکه از سفید کردن دندان ها ، نتیجه مطلوب و ایده آلی را به دست آورید ، توصیه می شود که مراقبت های بعد از بلیچینگ را که در ادامه مطلب توضیح خواهیم داد ، رعایت کنید.

به مدت 24 ساعت پس از بلیچینگ دندان موارد ذیل رعایت شود :

 1. بیمار از نوشیدن هایی ؛ همچون چای ، قهوه و آبمیوه جدا خودداری کنید ؛ این کار مانع از ایجاد لکه سیاه بر روی دندان می شود.
 2. از مواد غذایی که ممکن است باعث ایجاد لکه سیاه بر روی دندان شود ، در این بازه زمانی خودداری کنید.
 3. پزشکان و متخصصان بهترین کلینیک دندانپزشکی کرج همواره توصیه می کنند ، از استعمال دخانیات جدا پرهیز شود.
 4. از خمیر دندان هایی که رنگ قرمز و آبی هستند ، دهانشویه استفاده نکنید.

نکات ضروری برای مراقبت از دندان ها

 1. بهترین دکتر بلیچینگ دندان در کرج توصیه می کند به طور مرتب دندان های خود را مسواک زده و از نخ دندان استفاده کنید.
 2. هر 4 الی 6 ماه یکبار برای چکاپ به بهترین کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنید.

 

بلیچینگ دندان

 

تفاوت جرمگیری و بلیچینگ دندان چیست ؟

به طور کلی هر دو روش به روشن و سفید تر شدن دندان ها کمک می کنند ، اما چیزی که باعث تفاوت این دو روش از یکدیگر شده ، این است که نوع و میزان سفیدی دندان ها متفاوت از یکدیگر می باشد ؛ در جرم گیری ، دندان ها از املاح رسوب کرده که باعث بوی بد دهان ، بد رنگی و زبری دندان ها می شوند ، پاک خواهند شد.

به طور طبیعی ، بزاق دهان با میکروب ها ، مواد غذایی و باکتری های دهان ترکیب شده و سبب ایجاد پلاک به روی دندان ها می شوند ؛ این پلاک ها معمولا در قسمت های پایینی لثه و نواحی ای که دسترسی به آن ها دشوار تر است ، ایجاد می شوند ؛ با انباشته شدن پلاک های دندانی ، دندان ها پوسیده می شوند و در این حالت ، تنها راه برای از بین بردن آن ها ، انجام جرم گیری است ؛ طی این فرآیند ، پلاک ها و رسوب های ما بین دندان ها و لثه از بین می روند و به روشن تر شدن آن ها کمک می کند.

در مقابل ، علی رغم جرم گیری که جنبه درمانی هم دارد ، بلیچینگ تنها جنبه زیبایی داشته و برای سفید کردن دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد ؛ همانطور که در این مقاله ذکر شد ، با انجام بلیچینگ دندان ، می توان لکه و رنگدانه های موجود به روی دندان ها را که به مرور زمان و بر اثر عوامل مختلف ژنتیکی یا خارجی پدید آمده را از بین برد ؛ این روش یکی از بهترین و کم خطرترین روش های سفید کردن دندان می باشد.

بلیچینگ دندان بعد از ارتودنسی

یکی از موضوعاتی که باعث می شود افراد بعد از انجام ارتودنسی و برداشتن سیم ها پس از گذشت زمان طولانی احساس خوشحالی نکنند و ناراحت شوند تغییر رنگ دندان ها می باشد. اما باید به این افراد گفت که نباید موضوع تغییر رنگ دندان ها از خوشحالی و آرامش شما کم کند و باعث ناراحتی شما شود چرا که این امر زرد شدن دندان های پس از این پروسه طولانی مدت امری طبیعی و نرمال  می باشد. مخصوصا در کسانی که توجه بسیار کمی به بهداشت دهان و دندان خود داشته و دارند و برای مثال به طور مرتب از مسواک ، نخ دندان و دهان شویه استفاده نمی کنند یا مرتب سیگار می کشند ، این تغییر بسیار منطقی و درست است. افرادی که قصد با این مشکل رو به رو شده اند می توانند با استفاده از روش بلیچینگ دندان اقدام به برطرف کردن لک های زرد روی دندان شان کنند.

افرادی که به تازگی ارتودنسی انجام داده اند و دوست دارند با دانستن علت زرد رنگ شدن دندان ها بعد از سیم کشی از وقوع چنین اتفاقی تا حد بسیار زیادی جلوگیری کنند می توانند ادامه این مقاله را مطالعه نمایند.

 • پلاک دندان عاشق براکت های ارتودنسی است !

اگر در زمان سیم کشی دندان به بهداشت دهان و دندان هایتان رسیدگی نکنید ، پس از گذشت مدت زمان کوتاهی به دلیل فعالیت باکتری ها ، بر روی دندان های شما پلاک یا جرم تشکیل می شود که می تواند به مرور زمان سفت شود و با مسواک زدن برطرف نشود. پلاک های موجود بر روی دندان موجب فرسایش مینای دندان و تغییر رنگ آن ها خواهد شد. اگر شما بریس ارتودنسی را بر روی دندان های خود قرار دهید و در این مدت زمان نکات مراقبتی و بهداشت دهان و دندان خود را رعایت نکنید ، پلاک ها به راحتی در اطراف بریس ها به وجود می آیند و موجب تغییر رنگ دندان های شما می شوند. در نتیجه پس از برداشتن سیم ها نیاز به بلیچینگ دندان پیدا می کنید.

 

 

 •  عدم آموزش درست به بیمار

یکی از مهم ترین و اصلی ترین وظایف متخصص ارتودنسی این است که به بیمار خود نحوه مسواک زدن ، استفاده از نخ دندان و مراقبت های دندان را در طول درمان سیم کشی دندان آموزش دهد. متاسفانه برخی از افراد به دلیل صرف هزینه های کم تر بدون در نظر گرفتن میزان تخصص و مهارت دندانپزشک به افرادی مراجعه می کنند که خود آگاهی نسبت به این موضوع ندارد یا از طرفی فکر می کند که بیماران خود به صورت ذاتی تمامی این آموزش ها را بلد هستند. متخصص ارتودنسی خوب باید همیشه حتی در صورتی که بیمار نحوه مراقبت از دندان ها و دهان خود را به درستی و کامل بلد باشد باید با دقت ، صبر و حوصله همه نکات را به او آموزش دهد. از همین رو توصیه می شود برای این که پس از ارتودنسی به بلیچینگ دندان نیاز نداشته باشید یک دندانپزشک و متخصص خوب در شهر محل سکونت خود پیدا کنید. افرادی که در استان البرز و مهرویلا زندگی می کنند برای استفاده از خدماتی همچون ارتودنسی  ، بليچطنگ دندان ، ایمپلنت دندان و غیره می توانند به کلینیک مهرویلا بهترین کلینیک دندانپزشکی در کرج مراجعه کنند.

انواع بلیچینگ دندان

بلیچینگ به طور کلی به دو حالت قابل انجام می باشد که در ادامه این مقاله از بهترین کلینیک دندانپزشکی در کرج و مهرویلا به آن خواهیم پرداخت.

 • بلیچینگ در خانه

سفید کردن دندان ها در خانه به این معنی نیست که شما با استفاده از مواد و خوراکی های موجود در منزل می توانید دندان های خود را سفید و درخشان کنید. بلکه این روش نیز زیر نظر متخصص اما توسط خود بیمار در خانه انجام می شود. در این تکنیک دندانپزشک از دندان های شما قالبی دقیق و درست تهیه می کند و از روی قالب تهیه شده که در لابراتوار دندانسازی ساخته می شود ، تری های پلاستیکی نازک و سفافی آماده می شود. در این تری های پلاستیکی ، فضای مناسب بین دندان و وسیله پلاستیکی پیش بینی شده است که ژل های مخصوص بلیچینگ دندان که دندانپزشک آن ها را می سازد طبق دستور دندانپزشک بر روی دندان قرار داده می شود. در نهایت نیز پس از گذشت مدت زمان کوتاهی حداقل چند هفته ای و پس از استفاده از ژل ذکر شده طبق دستور العامل های دندانپزشک ، دندان ها به سفیدی مورد نظر شما می رسند و شما می توانید از نتایج خلق شده لذت کامل را ببرید. ژل مورد استفاده در این تکنیک بین تا 16 تا 20 درصد غلظت دارد و معمولا توصیه می گردد در زمان های خواب و استراحت از آن استفاده شود. در سال های اخیر شاهد عرضه شدن محصولات بسیار زیادی برای سفید کردن دندان در منزل در دارو خانه ها و سوپر مارکت ها بوده ایم که غلظتی کمتر از 10 درصد دارند و به دلیل نظارت نداشتن دندانپزشک بر روند درمان احتمال اینکه به لثه ها آسیب رسیده شود بسیار زیاد است که از همین رو به هیچ وجه توصیه نمی شود.

 • روش سفید کردن دندان در مطب

در این تکنیک بهترین متخصص دندانپزشک بلیچینگ دندان در کرج ، ابتدا با استفاده از ژل مخصوص ، لثه ها را با هدف محافظت پوشش می دهد ، لب بیمار نیز با استفاده از ابزار خاصی کنار زده شده و کاملا محافظت می شود. سپس مواد سفید کننده که دارای غلظت بسیار زیادی می باشد با دقت بر روی دندان ها گذاشته می شود. سپس با دستگاه مخصوص بلیچینگ که قادر است از خود اشعه با فرکانس بالا و رنگ آبی تولید کند ، اشعه به دندان های مورد نظر تابانده می شود و این پروسه برای چندین بار تکرار می شود. اشعه تابیده شده به ژل و دندان ها باعث فعال شدن مواد موجود در ژل بلیچینگ دندان می شود و بر روی سریع تر شدن روند درمان و سفید کردن دندان ها تاثیر می گذارد.  درمان بلیچینگ در مطب در یک جلسه یک ساعته قابل انجام می باشد اما ممکن است دندانپزشک پس از بررسی وضعیت دندان ها تشخیص دهد که به جلسات بیشتری برای خلق نتایج جذاب و فوق العاده نیاز دارد.

شما عزیزان می توانید برای سفید کردن دندان های خود با استفاده از روش های فوق به کلینیک دندانپزشکی مهرویلا واقع در استان البرز مراجعه فرمایید.

 

 

بهترین برند های سفید سازی دندان کدام اند؟

برند وایت اسمایل و بوست از بهترین برند های بلیچینگ هستند که مدل های مختلفی از بلیچینگ خانگی و مخصوص کلینیک دندانپزشکی ، در کیت های مختلف و با درصد ها مختلفی به بازار عرضه می شوند. برای اطلاع یافتن از برند مورد استفاده کلینیک دندانپزشکی مورد نظر خود بهتر است به صورت حضوری به آن ها مراجعه کنید و در این خصوص با آن ها صحبت کنید.

بهتر است بدانید که محصولات دیگری نیز هستند در داروخانه ها به صورت مستقیم عرضه می شوند ، اما ممکن است به مینای دندان شما آسیب بزنند ، اثر کوتاه مدتی داشته باشند و بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی به رنگ دندان های اولیه خود باز گردند. در نیجه بهترین راه حل برای فهمیدن این موضوع که کدام یک از برند ها برای شما مناسب است ، بهتر است به بهترین متخصص بلیچینگ دندان کرج صحبت کنید.

کدام روش بلیچینگ بهتر است؟

پاسخ به این سوال به شرایط شما بستگی دارد این دو تکنیک کاملا شبیه به یک دیگر هستند با تفاوت کوچکی در نتیجه . متخصصان پیشنهاد می کنند ابتدا سفید کردن دندان در مطب پزشک انجام شود و سپس برای افزایش ماندگاری و دائمی کردن نتایج از روش های خانگی استفاده کنید.

چه عواملی در زرد شدن دندان ها تاثیر می گذارد ؟

همه ما روزانه از مواد غذایی متنوع زیادی استفاده می کنیم ، برخی از این مواد غذایی می توانند ، در تغییر رنگ دندان های ما بسیار تاثیر بگذارند برای مثال مصرف قهوه و نوشابه ، چای و غیره از جمله این موارد هستند که در تغییر رنگ دندان ها بسیار موثر می باشند ،که در ادامه با دیگر موارد موثر بر تغییر رنگ دندان ها خواهیم پرداخت که تنها با بلیچینگ دندان بهبود پیدا خواهد کرد.

ژنتیک : ژنتیک یا عوامل مادرزادی از جمله مواردی هستند ، که در رنگ دندان افراد نقش دارد. ممکن است شخصی به صورت ژنتیکی دندان هایی سفید و یا دندان هایی زرد داشته باشد.

مصرف دخانیات : نیکوتین موجود در دخانیات  به خصوص در سیگار ها ، در زرد شدن دندان ها بسیار موثر می باشند ، همچنین مدت زمان طولانی برای از بین بردن این لکه ها نیاز است.

نکته : توجه داشته باشید که تنباکو نیز همانند عوامل دیگر می تواند ، سریعا در تغییر رنگ دندان ها نقش داشته باشد.

انواع بیماری : ممکن است شما زیبا جویان به نوعی بیماری خاص مبتلا باشید ، در نتیجه برخی داروها می توانند سفیدی دندان را کاهش دهند. اگر با گذشت مدتی از مصرف یک نوع دارو ، متوجه تغییر رنگ دندان های خود شدید بهتر است ، آن را به پزشک خود فورا اطلاع دهید.

افزایش سن : هرچه سن افزایش پیدا می کند ، به مرور زمان مینای دندان دچار آسیب دیدگی می شود. علت زرد شدن و از بین رفتن سطح مینای دندان استفاده از مواد غذایی موثر در تغییر رنگ دندان ها می باشد ، که در صورت عدم رعایت بهداشت دهان و دندان به مرور سبب زرد تر شدن رنگ دندان ها خواهد شد.

 

بلیچینگ دندان - https://karajdentalclinic.com/

 

بلیچینگ دندان قیمت 1400 و 1401 در کرج

پس از مراجعه به بهترین و خوب ترین کلینک دندانپزشکی در کرج و چکاب و بررسی دندان های تان توسط دندانپزشک ، می توانید از هزینه این روش درمانی به صورت دقیق اطلاع پیدا کنید. برای مراجعه به بهترین کلینیک دندانپزشکی و بلیچینگ دندان کرج یعنی کلینیک دندانپزشکی مهرویلا می توانید با شماره هایی که در سایت وجود دارند ، تماس و هماهنگی های لازم برای ملاقات و داشتن یک جلسه مشاوره با دکتر زیبایی دندان را انجام دهید ؛ در این جلسه مشاوره علاوه بر بررسی دندان ها ، شما عزیزان می توانید اطلاعاتی مفید درباره این روش دریافت کنید.

سوالات متداول

 • آیا پس از سفید کردن دندان آیا ممکن است مجدد رنگ دندان تغییر کند ؟

بهتر است بدانید که تغییر رنگ مینای دندان در طی سالیان اتفاق می افتد ؛ زیرا مینای دندان حاوی ماده ای با سختی زیاد است.

 • آیا بلیچینگ باعث آسیب رسیدن به دندان می شود ؟

باید بگوییم طبق تحقیقاتی که در بیست سال اخیر در آمریکا انجام شده است ، انجام بلیچینگ دندان هیچ گونه آسیبی به دندان وارد نمی کند و تا کنون نیز هیچ گزارش در این رابطه دریافت نشده است.

 • تفاوت بليچينگ و جرم گیری چیست ؟

بلیچینگ ، یک روش زیبایی می باشد که در آن رنگ دندان تا چند درجه روشن می شود و غیر قابل بازگشت است ؛ اما جرمگیری پلاکت های انباشته شده و چسبیده شده به دندان را جدا می کند.

 

 

جهت رزرو وقت سریع از کلینیک مهرویلا فرم تماس زیر را پر کنید: