یکی از جدید ترین روش های درمان برای ارتودنسی روش ارتودنسی دیمون در کرج می باشد. به طور معمول برای سیم کشی دندان نیاز به استفاده از کش های بسیار کوچک است که سیم را به براکت های ارتودنسی متصل می کند در حالی که در این تکنیک از براکت های استفاده می شود که دارای قابلیت باز و بسته شدن به صورت کشویی هستند. برای آشنایی بیشتر با این تکنیک بهتر است این مقاله از سایت کلینیک مهرویلا بهترین کلینیک دندانپزشکی در مهرویلای کرج را از دست ندهید.

 

ارتودنسی دیمون

 

انواع ارتودنسی

 • نوع ثابت

پس از انجام معاینات لازم در صورتی که میزان ناهنجاری فکی و دندانی بسیار باشد در ابتدا سیم کشی دندان و سپس جراحی فک انجام می گردد.

 • نوع متحرک

این نوع سیم کشی دندان عموما برای افرادی استفاده می شود که میزان ناهنجاری کمتری دارند.

 • نوع نامرئی

برخی از بیماران علاقه ندارند افراد متوجه سیم کشی دندان هایشان شود، در این شرایط برای درمان دندان های بهم ریخته آن ها از روش نامرئی استفاده می شود.

 • نوع دیمون

ارتودنسی دیمون نوع چهارم ارتودنسی می باشد که در آن از براکت های دیمون استفاده می گردد. براکت های دیمون ابزار هایی هستند که به صورت خودکار باز و بسته می شوند و محل نصب آن ها در همان محلی است که براکت های فلزی سنتی نصب می شوند. این براکت ها برخلاف براکت های سنتی که به صورت منظم باید تنظیم شوند، از یک مکانیزم کشویی استفاده می کنند به گونه ای که سیم به براکت متصل می گردد و به همان شکلی که دندان ها در حال تراز شدن هستند، براکت های دیمون نیز به صورت طبیعی حرکت می کنند. ما در ادامه این مقاله از سایت کلینیک مهرویلا در خصوص این موضوع صحبت خواهیم کرد.

 

ارتودنسی دیمون

 

فواید آن

 • نیاز کمتر به مراجعه به متخصص ارتودنسی

عدم استفاده از لیگاتورهای الاستیکی در ارتودنسی دیمون ، سبب می شود که این ارتودنسی در طول درمان نیاز به تنظیمات کمتری از سوی ارتودنتیست داشته باشد. همین امر سبب می شود ، تعداد دفعات مراجعه بیمار برای تنظیم ارتودنسی کاهش یابد. حرکت دندان ها به موقعیت صحیح خود در این روش ارتودنسی ، به نسبت راحت تر از دستگاه ارتودنسی سنتی می باشد. همچنین این ارتودنسی کمتر در دهان خودنمایی می کند و از این رو ، تاثیر کمتری بر زیبایی فرد در حین درمان می گذارد. تمیز نگه داشتن سیم کشی دیمون نیز ، به مراتب راحت تر از ارتودنسی سنتی فلزی می باشد.

 • ایجاد اصطکاک کمتر

عدم استفاده از لیگاتورهای الاستیکی سبب می شود ، که دندان های بیمار بتوانند آزادانه حرکت کنند و هیچ سایش و فرسودگی ، در طول درمان ارتودنسی رخ ندهد.

 • هزینه مناسب

اگر چه هزینه نصب ارتودنسی دیمون در کرج به دلیل پیشرفته تر بودن این سیستم ارتودنسی ، نسبت به ارتودنسی سنتی گران تر می باشد ، ولی کاهش دفعات مراجعه به ارتودنتیست سبب می شود ، استفاده از این دستگاه را به روش درمانی مقرون به صرفه تبدیل کند.

 • کاهش مدت درمان ارتودنسی

عدم اصطکاک میان دندان ها سبب می شود ، طول مدت درمان ارتودنسی چیزی حدود 6 ماه کمتر از روش ارتودنسی سنتی باشد.

 • درد کمتر حین ارتودنسی

در هنگام نصب تجهیزات ارتودنسی دیمون در کرج ، میزان درد در ارتودنسی سنجیده می شود و همین امر سبب می شود ، که بیماران درد کمتری را تجربه کنند.

 • ارتقای سلامت و بهداشت دهان و دندان

تجمع باکتری ها و پلاک های دندانی در ارتودنسی سنتی ، سبب می شود که رعایت بهداشت در این نوع درمان ارتودنسی دشوار باشد همچنین کش های لاستیکی نیز به مروز زمان ، توسط مواد غذایی و نوشیدنی ها رنگی می شوند. حذف کش های الاستیکی در سیم کشی دندان دیمون ، سبب بهبود سلامت دهان و دندان در طول مدت ارتودنسی و داشتن لبخندی زیباتر می شود.

 • نتایج رضایت بخش و عالی

تکنولوژی پیشرفته ارتودنسی دیمون در کرج ، می تواند با حداقل میزان درد و عوارض ، در کوتاه ترین زمان ممکن ، نتایجی رضایت بخش و عالی را برای بیمار به ارمغان آورد. این ارتودنسی ، دندان ها را با نیاز کمتر به تعدیل بهتر از روش های سنتی ، به موقعیت مناسب خود حرکت می دهد.

 

ارتودنسی دیمون

 

انواع بریس های ارتودنسی دیمون

 • بریس های فلزی

از نظر ظاهری بریس های فلزی دیمون ، شباهت بسیاری به بریس های سنتی فلزی دارند. در بریس های سنتی قلاب های کوچکی برای نصب نوارهای الاستیکی وجود دارد ؛ اما بریس های فلزی دیمون دارای مکانیزم کشویی سلف لیگیتینگ هستند.

 • بریس های شفاف

برای اینکه براکت های ارتودنسی ، کمتر بر روی دندان های شما دیده شوند ، آن ها را به صورت شفاف می سازند. جنس بریس های شفاف دیمون از سرامیک می باشد. مهمترین تفاوت این بریس ها با نمونه مشابه خود در دیگر دستگاه های ارتودنسی ، عدم نیاز به اتصالات الاستیکی و کمتر بودن قطعات فلزی قابل رویت در این دستگاه می باشد. نسبت به الاینرهای شفاف نامرئی ، که از محبوبیت زیادی برخوردارند ، ارتودنسی دیمون در حالی که بر روی دندان ها دیده نمی شود ، مدت زمان درمان کوتاه تری نیز دارد.

نکاتی درباره کلینیک دندانپزشکی

 • توجه داشته باشید برای درمان دندان ها خود حتما باید به یک دندانپزشکی معتبری مراجعه کنید و از نحوه درمان و تجهیزات آن اطمینان کامل داشته باشید.
 • هرچه محل کلینیک دندانپزشکی برای انجام ارتودنسی دیمون در کرج به محل سکونت شما نزدیک تر باشد بهتر است.
 • از سوابق و مهارت های دندانپزشکان و جراحان کلینیک دندانپزشکی مورد نظر آگاهی پیدا کنید.
 • از بیماران این مجموعه اطلاعاتی کسب کنید.
 • با دندانپزشک مجموعه یک جلسه مشاوره داشته باشید تا دندان های تان مورد ارزیابی قرار گیرد و با توجه به نوع ناهنجاری، درمان و نحوه آن مشخص شود.

بهترین کلینیک دندانپزشکی

کلینیک دندانپزشکی ما جزو بهترین کلینیک دندانپزشکی در کرج می باشد که تمامی خدمات دندانپزشکی زیبایی و درمانی در آن قابل انجام است. تیم پزشکی که در کلینیک دندانپزشکی ما در حال فعالیت هستند از بهترین و با تجربه ترین دندانپزشکان و جراحان می باشند. ما این تضمین را به شما می دهیم که پس از درمان با کلینیک دندانپزشکی ما از بهترین نتایج بهره مند گردید. برای مشاهده عکس ارتودنسی دیمون و دیگر نمونه کار های مجموعه ما به قسمت گالری سایت و اینستاگرام مراجعه بفرمایید.

 

ارتودنسی دیمون

 

تفاوت بریس های دیمون با سنتی

ارتودنسی دیمون ، دارای بریس های از نوع سلف لیگیتینگ می باشد. این ابزار به مکانیزم کشویی مجهز است که سیم ها را به براکت ها متصل می نماید. این مکانیزم می تواند به بریس های دندان کمک کند تا به تدریج خود به خود حرکت نمایند. در حالی که در بریس های سنتی باید بعد از گذشت مدت زمانی فرد به دندانپزشک برای سفت کردن آن ها به صورت دستی مراجعه کند. همچنین در ارتودنسی سنتی نیاز است تا از نوار های الاستیک برای حرکت دندان ها استفاده شود. در برخی از مطالعات نیز گفته شده است که روند درمان با بریس های دیمون نسبت به نوع سنتی درد کمتری را دارد.

آیا سیم کشی دیمون دندان خطرناک است؟

سازندگان و ابداع کنندگان این روش مدعی این هستند که درد این پروسه به نسبت بریس های سنتی بسیار کمتر می باشد. برخی از بیماران زخم های که در دهانشان بر اثر استفاده از بریس های دیمون به وجود می اید را همانند بریس های معمولی گزارش می کنند در حالی که در مقابل آن ها افرادی هستند که می گویند درد استفاده از این پروسه بسیار کمتر و قابل تحمل تر از روش سنتی می باشد. اینکه شما پس از قرار دادن سیم ها بر روی دندان احساس درد کنید به شدت مال اکلوژنتال بستگی دارد ، اما اگر نگران درد ناشی از سیم کشی دندان های خود هستید توصیه ما به شما استفاده از بریس های دیمون می باشد.

آیا بریس های رنگی برای ارتودنسی دیمون وجود دارد؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که در این زمینه از جانب کودکان تا جوانان مطرح می شود این است گه آیا بریس های رنگی نیز وجود دارد یا خیر؟ در این رابطه باید بگویم از آنجایی که متقاضیان این تکنیک در اکثر موارد کودکان و جوانان می باشند ، متخصصین ارتودنسی در کلینیک کرج قابلیت استفاده از بریس های رنگی را فراهم نموده اند. از همین رو شما عزیزان می توانید با مراجعه به کلنیک مهرویلا واقع در کرج ، از بریس های رنگی و زیبا خود لذت ببرید. اگر چه که بسیاری از افراد ترجیح می دهند که این بریس ها از نوع شفاف باشد تا کمتر جلوه کند اما این گزینه برای کودکان بسیار جالب و مناسب می باشد.

 

 

آیا سیم کشی دندان های دیمون نیاز به رابربند و کش مخصوص ارتودنسی دارد؟

براکت های که در ارتودنسی دیمون  در کرج استفاده می شوند ، کاملا خودکار عمل می کنند و از همین رو نیاز به هیچ نوع وسیله اضافی مانند رابربند و کش ارتودنسی ندارند. این نوع سیم کشی دندان از گیره ها و براکت های تشکیل شده است که به آرامی بر روی دندان های شما قرار می گیرد و و آن ها به موقعیت مناسب هدایت می کند. اگر به دنبال یک کلینیک خوب و مجهز برای انجام این فرایند هستید برای اینکه به نتایج ایده ال و مطلوبی دست پیدا کنید بهتر است دقت بسیار زیادی داشته باشید. کلینیک مهرویلا دارای سابقه طولانی مدتی در زمینه ارتودنسی در کرج می باشد که شما عزیزان می توانید برای بررسی نمونه کار های آن ها به گالری تصاویر و ویدیو سایت مراجعه کنید.

هزینه ارتودنسی دیمون در کرج

پس از مراجعه به کلینیک دندانپزشکی و انجام معاینات لازم و با توجه به میزان ناهنجاری و همچنین اهداف بیمار و نظر دندانپزشک هزینه درمان با سیم کشی دندان دیمون مشخص می شود.